Перельман не хоче бути академіком РАН

Петербурзький математик Григорій Перельман не відповів на запити Математичного інституту імені Стеклова, який висунув його кандидатуру в академіки РАН. В інституті так і не дочекалися відповіді вченого на дзвінки та телеграми.


Таким чином, академіком Перельман не стане, тому що для цього необхідно його згоду. Підготовка списків кандидатів в академіки РАН повинна завершитися 4 жовтня. Голосування по них пройде в грудні.

Про те, що Перельман, швидше за все, відмовиться від вступу до лав академіків РАН, повідомлялося і раніше. Наукова рада петербурзького відділення Математичного інституту імені Стеклова запропонував кандидатуру Перельмана ще на початку вересня, проте зв'язатися з математиком так жодного разу і не вдалося.

Григорій Перельман здобув світову популярність в березні 2010 року, після того як Математичний інститут Клея присудив йому Премію тисячоліття і мільйон доларів за доказ гіпотези Пуанкаре, однією з семи так званих "проблем тисячоліття". Перельман відмовився отримувати премію, як у 2006 році відмовився від самої престижної нагороди в області математики - Філдсівської премії.

Нещодавно стало відомо, що на Премію тисячоліття, від якої відмовився Перельман, Інститут Клея спільно з Інститутом Анрі Пуанкаре заснують спеціальну посаду для молодих математиків.


Поділіться з друзями:   

Останні новини