Європейські вчені відокремили гомеопатію від медицини

Важливим пунктом європейської заяви стало твердження про пряму шкоду, яку завдає гомеопатія людям, що її споживають.


Рада європейських академій наук, що представляє різні країни, різко розкритикувала гомеопатію і попередила, що реклама і використання гомеопатичних продуктів "може завдавати великої шкоди", йдеться у 12-сторінковому документі органу, - передає "Кореспондент".

Рада підсумувала результати наукових досліджень, оглядів та навіть парламентських звітів, які показали марність гомеопатичних засобів.   Так, у документі наводиться витяг зі звіту британського параламента, у якому підтверджується, що "системний огляд і мета-аналіз остаточно продемонстрував, що гомеопатичні продукти працюють не краще, ніж плацебо".

Важливим пунктом європейської заяви стало твердження про пряму шкоду, яку завдає гомеопатія людям, що її споживають. Твердження про безпеку гомеопатії - один з головних аргументів її адептів.

"Використання гомеопатичних засобів пацієнтом може перешкоджати пошуку кращого, доказово обѓрунтованого медичного лікування", - йдеться в документі.   Крім того, її використання підриває довіру людей до доказової медицини, в разі, якщо «лікування» виявляється марним.

На основі наведених даних рада видала рекомендації країнам-членам Європейського Союзу щодо реклами і продажу гомеопатії.

Так, національні організації охорони здоров'я не повинні покривати витрати на гомеопатичні засоби і практики "поки не буде продемонстрована їхня ефективність і безпека шляхом суворих тестів".

Крім того, будь-які гомеопатичні засоби повинні забезпечуватися описом діючих речовин і концентрацій, у яких вони присутні.


Поділіться з друзями:   

Останні новини