Вартість університетської науки в Україні менша, ніж бюджет одного університету на Заході, - Максим Стріха

Загальна наукомісткість українського ВВП (показника, який використовується для моніторингу надходжень до наукової сфери) складає менше 0,2%.


Про це в ефірі Громадського радіо розповів заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

«Фінансування української науки ганебно низьке давно. Загальна наукомісткість українського ВВП зараз менше 0,2%. Це показник слаборозвинених країн Африки. Вартість всієї університетської науки у перерахунку на валютний курс торік була близько 15 мільйонів євро. Це при тому, що науковий бюджет одного пристойного університету на Заході це десятки і сотні мільйонів євро» , — зазначив заступник міністра.

Від зовнішної підтримки Єврокомісії українські науковці отримали понад 17,3 мільйонів євро, а за програмою НАТО «Партнерство заради миру» — близько 10 мільйонів євро. Таким чином, це більше, ніж закладено в українському бюджеті на університетську науку.

«При цьому Мінфін заблокував кошти, які були у бюджеті — нещасні 4 мільйони гривень, щоб виплатити зарплатню нашим науковцям у рамках цих проектів. По 144 тисячі (гривень, — ред.) на 34 проекти», — наголосив Стріха.

На думку замміністра, у бюджеті недостатньо коштів на науку через те, що «донедавна владні еліти цієї держави впритул не бачили науки і не розуміли, навіщо це потрібно».

Стріха додав, що сьогодні підприємства «Укроборонпрому» використовують понад 400 розробок українських університетів і понад 200 розробок Національної академії наук.


Поділіться з друзями:   

Останні новини