Наукове відкриття світового значення

Результати інтелектуальної праці вчених і дослідників - наукові відкриття, вищий рівень сучасних знань - відносяться до фундаментальної сфери науки і призводять навіть до революційного впливу на хід розвитку людства.


Російська академія природничих наук, маючи у своєму складі висококваліфікованих фахівців, у тому числі авторів наукових відкриттів і винаходів у найрізноманітніших галузях знань, здійснює процедуру реєстрації наукових відкриттів учених 49 країн, куди ввійшла й Україна. Під науково-методичним керівництвом Президії РАПН працює Міжнародна академія авторів наукових відкриттів і винаходів та проводиться незалежна експертиза заявок на відкриття. За результатами експертизи  нашим науковцям, а саме Геннадію Півняку, Євгену Кириченку, Всеволоду Франчуку, Віталію Швораку, Володимиру Кириченку, Олександру Єгурнову, Володимиру Євсєєву видано дипломи на відкриття.

Наукове відкриття має назву: «Явище порушення підйому часток твердої фази висхідним газорідинним ерліфтним потоком у вигляді газових снарядів та рідинних проміжків між ними»і стало першим у світовій практиці щодо освоєння мінеральних ресурсів Світового океану. Це відразу надзвичайно зацікавило іноземних партнерів.

Про актуальність проблеми нашому кореспонденту розповів професор Євген Кириченко: «Сучасний стан розвитку економіки України характеризується дефіцитом кольорових металів, які видобуваються традиційним способом. Водночас глибини Світового океану містять значні за обсягом поклади поліметалевих сульфідів, кобальто-марганцевих кірок та поліметалевих конкрецій (ПМК), що становить інтерес для нашої держави, насамперед в отриманні нікелю, кобальту, міді, цинку та свинцю. В умовах ринкових відносин проблеми заміщення дефіцитних ресурсів суші морськими ставляться на реальну економічну основу».

Українські науковці-відкривачі побоюються лише, щоб освоєнням океану не зайнялися безжальні знищувачі довкілля, яких зацікавить лише нажива. Якщо ситуацію у Світовому океані не контролювати, наслідки можуть стати край катастрофічними. Через некоректне видобування корисних копалин під водою станеться пожежа, що миттєво знищить усю планету.

Пресслужба університету


Поділіться з друзями:   

Останні новини