Сергій Шкарлет в суді довів відсутність плагіату в його наукових роботах

За позовом Сергія Шкарлета проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики.


Дослідивши матеріали справи, Окружний адмінсуд столиці «визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело» у низці наукових робіт Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

"Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом. А тому всіх своїх політичних опонентів, які намагалися на цьому побудувати цілу кампанію з дискредитації, щиро вітаю з очікуваним фіаско. Насправді мені прикро, що на деякий час Комітет з питань етики НАЗЯВО перетворився на інструмент маніпуляцій. І тут йдеться не про мене, а про те, що зловживання повноваженнями та особисті інтереси окремих чиновників дискредитують інституційні засади академічної доброчесності", - наголосив він.

"Переконаний, що подібна практика має бути викорінена. Рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів. Наразі вважаю цю історію вичерпаною. А МОН, своєю чергою, продовжує напрацьовувати нормативні документи з питань академічної доброчесності та розвитку української науки", - зазначив міністр.

Як зазначив Сергій Шкарлет, Законопроєкт народних депутатів про заборону обіймати посади в Кабміні  особам, у чиїх роботах виявлено плагіат, він вважає доречним. Головне, щоб цей документ був фаховим, не породжував подвійних стандартів і ґрунтувався на засадах Закону України «Про освіту». Лише так він не матиме шансів перетворитися на чергову зброю для політичного переслідування комусь невигідних кандидатів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини