Відбулось п’яте засідання Наглядового комітету проекту ЄС «Офіс спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору».

Учора, 19 вересня 2011 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулось п’яте засідання Наглядового комітету проекту Європейського Союзу «Офіс спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору» за участю експертів проекту та представники Міністерства.


На початку засідання Євген Суліма розповів про стан та перспективи наукового та технологічного співробітництва між Україною та Європейським Союзом.

Як зазначив Перший заступник Міністра, на сьогоднішній день закінчився процес створення національних контактних пунктів VII рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та технологічного розвитку, що сприятиме активізації участі науковців у проектах програм ЄС.

За словами Євгена Суліми, вже створено 12 національних контактних пунктів на базі вищих навчальних закладів, які підпорядковані МОНмолодьспорту.

8 листопада 2009 року закінчився термін дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво. Зараз українською та європейською сторонами підписані дипломатичні ноти. З метою набрання чинності Угоди (у формі обміну нотами) необхідна її ратифікація Верховною Радою України. Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підготовлено законопроект, який у серпні направлено до Міністерства закордонних справ України для подання Президенту України.

Євген Суліма зазначив, що постійно відбувається розширення наукового співробітництва з країнами ЄС, з якими підписано міжнародні угоди щодо співпраці. Це активізує вищі навчальні заклади і наукові установи щодо участі у VII Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та технологічного розвитку.

Перший заступник Міністра зазначив, що з огляду на євроінтеграційні прагнення України, Європейська Комісія виявила готовність до якісного розширення взаємодії з нашою державою у науково-технологічній сфері.

Також на засіданні представлено Проміжний звіт № 4 про хід робіт; обговорено питання щодо способу та процедури передачі розроблених матеріалів та результатів діяльності проекту стосовно бази даних, веб-сайту, тренінгових модулів, брошур, рекомендацій та напрацювання робочих груп тощо.


Поділіться з друзями:   

Останні новини