Євген Суліма взяв участь у науково-практичній конференції «Молодь і політика реформ»

23 червня 2011 року Державний інститут сімейної та молодіжної політики спільно з Депутатським клубом «Парламент», Українським центром політичного менеджменту і Центром системного аналізу та прогнозування провів науково-практичну конференцію «Молодь і політика реформ».


 

Під час роботи конференції обговорено актуальні проблеми молодіжної політики. Зокрема, найбільш детально проаналізовано такі питання:

Молодіжна політика: проблеми формування та реалізації.

• Молодіжний парламент як механізм впливу на державотворчі процеси.

• Як зробити дієвою мережу молодіжних ініціатив?

• Участь молоді у реформах, що відбуваються в Україні.

Участь у роботі конференції взяли понад 50 представників наукових, навчальних установ, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, представників зарубіжних фондів, експертів у галузі молодіжної політики.

Зокрема, присутні на заході заслухали доповіді Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Є. Суліми, першого заступника голови Державної служби молоді та спорту України С.Глущенка, народного депутата України А. Пінчука, директора Державного інституту сімейної і молодіжної політики А. Мішина, президента Центру системного аналізу і прогнозування Р.Іщенка, заступника керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента В.Кулика та ін.

Метою заходу стало об’єднання зусиль органів державної влади та інститутів громадянського суспільства заради забезпечення правових, економічних та соціальних умов для реалізації молодіжних ініціатив в контексті державної молодіжної політики.

Жвавого обговорення набули питання, пов’язані зі створенням та діяльністю молодіжного парламенту. Однозначної відповіді поки не має, однак більшість фахівців схильні до думки, що ініціатива створення молодіжного парламенту має належати молоді, а не пропонуватися зверху. Також учасники конференції припустили, що ефективніше будуть працювати подібні структури, якщо їх створювати на місцях.

Багато дискутували про цілі та завдання державної молодіжної політики, наголошували на необхідності її вдосконалення  у  відповідності до вимог часу, зокрема до Програми реформ, що проводяться останнім часом в Україні. Одним із пріоритетних напрямків формування молодіжної політики названо забезпечення участі молоді у здійсненні реформ у країні.

Учасники конференції відзначили важливість внесення змін до нормативно-правової бази у сфері молодіжної політики.

За результатами роботи науково-практичної конференції будуть розроблені пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення державної молодіжної політики.


Поділіться з друзями:   

Останні новини