Cофтверний гігант допоможе Міносвіти розробити систему, яка автоматизує пошук плагіату в дисертаціях

Про це заявила Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун під час зустрічі керівництва міністерства з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН України та експертами.


На думку заступниці міністра, масштабність проблеми потребує розробки комплексного рішення для її врегулювання.

“Плагіат є проблемою і, на жаль, переважна більшість представників академічної спільноти не готова говорити про цю проблему. А ті, хто не побояться озвучити свою позицію з цього питання, стають ворогами для колективів своїх навчальних закладів. Але щоб вирішити цю проблему про неї треба говорити і про плагіат у роботах своїх колег також”, - зазначила вона.

“Існують певні механізми перевірки наукових праць на плагіат. Зараз Міносвіти працює над запуском автоматизованої системи – репозитарію наукових текстів, що дозволить вирішити головну проблему у боротьбі з плагіатом, це коли працю немає з чим порівнювати, навіть за умови наявності програмного забезпечення дня аналізу текстів”, - повідомила Совсун.

“Створення національного репозитарію є сьогоднішнім завданням міністерства,  а допомагають у цьому фахівці компанії “Майкрософт Україна”. Розробка такої системи дозволить вести не поодинокі перевірки праць, а перевіряти наукові праці у автоматизованому режимі”, - наголосила заступник міністра.

Запуск цього репозитарію запланований на кінець літа.


Поділіться з друзями:   

Останні новини