Комітет із питань науки і освіти Парламенту виступив проти дерибану земель НАН України

Сьогодні, 12 квітня, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.


Одним із пунктом порядку денного був розгляд Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками підприємств, установ та організацій, що перебувають у віданні Національної академії наук України або національної галузевої академії наук (реєстр. № 4554 від 04.05.2016, КМУ).

Народний депутат України, член комітету Тарас Кремінь виступив проти даного законопроекту, яким пропонувалося покласти контроль за процесами припинення права постійного користування земельними ділянками на рівень Кабінету Міністрів України.

«Як вважаю, що Національна академія наук України своєю діяльністю заслужила повагу і довіру. Протягом останніх двох років закидів у бік Національної та галузевих академій наук було дуже багато. Ми не можемо реформувати Академію наук фрагментарно, ми повинні мати чіткий комплекс дій із відповідною перспективою. Тому секторальні спроби реформування закладені в цьому законопроекті не можуть бути підтримані. Враховуючи наявні рекомендації європейського співтовариства, побажання вітчизняних академіків і провідних науковців, враховуючи ризики відтоку наших вчених закордон та потенціал наших академій, ми не можемо підтримати цей законопроект», - наголосив нардеп.

Аргументи учасників розгляду та позиція Комітету були підтримані - документ повернули суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.


Поділіться з друзями:   

Останні новини