Сергій Квіт розповів про імплементацію Закону «Про вищу освіту»

3 жовтня 2014 року в Українському кризовому медіа центрі за участю Міністра освіти і науки Сергія Квіта та представників провідних українських університетів, за підтримки благодійного фонду «Відродження» відбувся круглий стіл щодо імплементації нового Закону «Про вищу освіту».


Українська освітня реформа вищої школи – Закон «Про вищу освіту» має значний потенціал, але потребує активної підтримки та пильності керівників освітянської галузі та суспільства.

«Імплементація буде складнішим завданням, аніж розробка та прийняття закону», – зазначив Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України.

Міністр наголосив на тому, что реальна автономія ВНЗ, зокрема, фінансова, потребує внесення змін до низки нормативних актів.

Насамперед, йдеться про коригування Бюджетного кодексу в частині можливостей вищих навчальних закладів самостійно розпоряджатися заробленими коштами та відкривати свої рахунки в банках. Але лобіювання цієї норми буде важкою, вважають учасники круглого столу.

Представники вищих навчальних закладів також визнали, що однією з ключових загроз реалізації реформи вищої школи, є консерватизм, притаманий академічному середовищу. І хоча багато норм закону мають пряму дію, проте, за словами Міністра освіти і науки Сергія Квіта, освітяни не поспішають ними користуватися і вимагають, аби Міністерство давало роз’яснення, що їм робити.

«Має сформуватися нова академічна культура. А її провідниками мають стати викладачі, що отримали навчання за кордоном».

Учасники круглого столу дійшли згоди, що  українським університетам потрібно координувати свої зусилля, ділитися досвідом та повідомляти про проблеми. З цією метою вже створено веб-сайт osvita.gov.ua, який присвячений реалізації реформ та покращенню кооперації між різними установами.

Реформаторський закон розширює університетську автономію через передачу повноважень від Міністерства освіти і науки до ВНЗ. «Нам потрібен зворотній зв’язок, щоб знати, що працює, а що ні», – зазначив Сергій Квіт.

Учасники круглого столу також наголосили, що прозорість та допомога ЗМІ відіграють важливу роль у трансформації системи освіти. «Медіа – це дуже важливо, нам треба відкрито обговорювати зміни», – заявив Тарас Добко, проректор Українського католицького університету у Львові. Має бути державний контроль за тим, щоб закон виконувався, і реформи робилися в європейському напрямку. «Дух закону не має бути вихолощений», – сказав він.

Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, додав, що закон – це великий крок вперед на шляху України до європейських стандартів. Він зазначив, що цей закон вводить чимало норм, які вже давно запроваджені у європейському освітньому полі.


Поділіться з друзями:   

Останні новини