Обговорено питання щодо імплементації Закону «Про вищу освіту» з представниками ВНЗ І-ІІ р.а.

14 листопада на базі Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» відбулося засідання Ради науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта».


У засіданні взяли участь головний консультант Секретаріату Комітету ВР України з питань науки і освіти  Василь Головінов, головний спеціаліст департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович, начальник відділу змісту та технологій навчання молодших спеціалістів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Людмила Котоловець, заступник генерального директора – вчений секретар Українського НДІ продуктивності АПК Тетяна Іщенко, голова Спілки голів обласних Рад директорів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Анатолій Похресник, директори провідних ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики України.

Захід відбувся під головуванням в. о. директора ДУ «НМЦ «Агроосвіта», голови Ради директорів аграрних вищих навчальних закладів Миколи Хоменка.

Відкриваючи засідання, Микола Хоменко зазначив, що з прийняттям нової редакції Закону України «Про вищу освіту» вищі навчальні заклади зіткнулися з низкою проблем, розв’язання яких потребує термінового внесення змін до закону. Якість підготовки фахівців у вищих навчальних закладах визначається такими факторами, як науково-педагогічний потенціал, інформаційно-комунікаційні засоби, матеріально-технічне оснащення, мотивація навчатися й можливість практичного засвоєння набутих знань. Особливу увагу він звернув на брак виробничих практик майбутніх фахівців. Микола Хоменко зауважив, що проблема у системі аграрної освіти частково вирішується завдяки створеним на базі аграрних ВНЗ регіональним навчально-практичним центрам, де зібрані новітнє обладнання та техніка. Щороку там формують практичні навички близько семи тисяч майбутніх аграріїв. Однак для повноцінного виробничого навчання всіх студентів потрібна державна підтримка таких центрів. Та попри все, запевнив в. о. директора ДУ «НМЦ «Агроосвіта», коледжі й технікуми виправдовують свій статус ВНЗ.

Людмила Котоловец розповіла про заходи Міністерства щодо імплементації Закону у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації до 2017 року, про необхідність участі представників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у роботі робочих груп з розроблення Закону «Про професійну освіту». Світлана Кретович виступила з роз’ясненням щодо нових Умов прийому до ВНЗ, доповіла про особливості прийому в 2015 році, зокрема, з числа випускників технікумів і коледжів. У своєму виступі наголосила, що прийом до ВНЗ на денну та заочну форму навчання за скороченими програмами на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» проводитиметься за результатами фахових випробувань.

Учасники засідання заслухали виступи Василя Головінова з питаннями щодо доцільності й аспектів прийняття Закону України «Про вищу освіту» і його подальшої ролі в розвитку освіти України.

Анатолій Похресник під час зустрічі озвучив конкретні пропозиції Спілки голів обласних Рад директорів стосовно подальшого функціонування ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації та лист-звернення Голови Комітету з питань науки і освіти ВР України Лілії Гриневич до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з конкретними пропозиціями щодо подальшого розвитку ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації в контексті нової редакції Закону України «Про вищу освіту» та нагальної необхідності термінової розробки нового Закону України «Про професійну освіту».

У процесі роботи засідання Ради науково-методичного центру обговорювалися питання місця та подальшого функціонування ВНЗ І–ІІ р.а., які готують молодшого спеціаліста, фінансування технікумів і коледжів на наступний рік (на перехідний період), скасування освітньо-професійного ступеня «молодший бакалавр» і залишення підготовки фахівців освітнього ступеня «бакалавр», збереження прийому студентів на базі базової загальної середньої освіти, можливості вступу до вишів на скорочені бакалаврські освітні програми за спорідненою спеціальністю за результатами вступних випробувань та встановлення строку дії сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання на два-три роки, а не обмеженням до одного року тощо.

По завершенню засідання було підбито підсумки та прийнято звернення Міністерства освіти і науки України рішення про включення представників аграрних ВНЗ до складу робочих груп з внесення пропозицій до проекту в Закону України «Про професійну освіту» та Концепцію розвитку освіти України на період 2015–2025 роки.


Поділіться з друзями:   

Останні новини