Військові вузи повертають собі популярність

Професія офіцера в умовах конфлікту на сході повертає собі колишню славу.


Набір в українські військові вузи за минулий рік зріс удвічі, повідомляє "Корреспондент".

Дмитро Мак другий рік атакує інтернет-ресурси. Потенційно його цікавлять інформаційні бази іноземних спецслужб, військових штабів і держустанов. Правда, поки що всі кібератаки Мака навчальні. Він – 19-річний курсант київського Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (ВІТІ). Захопившись програмуванням ще у школі, у рідному Кам'янці-Подільському, Мак планував отримати вищу освіту в сфері IT, але не став вступати до безлічі цивільних вузів, що пропонують такий профіль.

«Свою роль [у виборі інституту] зіграло зростання престижу армії, – пояснює курсант. – Та й військова служба забезпечує стабільну роботу, армія потрібна завжди, незалежно від того, що відбувається в країні».

Тієї самої думки дотримуються тисячі його однолітків, які під час вступної кампанії-2014 штурмували військові вузи. Представники Міноборони такого напливу абітурієнтів не пригадують з радянських часів, хоча точної кількості вступників не називають – це закрита інформація.

«Минулого року кількість першокурсників залежно від вузів збільшилася від 60% до 95%, – розповідає Корреспонденту Олександр Бабенко, заступник директора департаменту військової освіти та науки МО. – У 2015 році держзамовлення збільшено ще на 40-55%».

Причому серед рядових – військовослужбовців строкової служби або вже звільнених у запас – кількість охочих стати офіцерами зросла більш ніж удвічі. У лавах абітурієнтів військових вузів у 2014-му було багато бійців, які пройшли АТО.

Зростання популярності армійських спеціальностей відзначають і цивільні кадровики. За даними міжнародного кадрового порталу HeadHanter, військові вперше ввійшли до топ-15 найбільш престижних професій, зайнявши в ньому 11-ту сходинку, хоча ще півтора роки тому були на п'ятій сходинці у списку найбільш безперспективних.

«Згідно з даними нашого недавнього опитування серед офісних працівників, кожен четвертий респондент вважає військові спеціальності найбільш престижними», – констатує Руслана Березовська, керівник піар-відділу HeadHanter.

Сьогодні українська армія, за даними міністра оборони Степана Півторака, налічує 232 тис. осіб, і в найближчому майбутньому влада має намір довести цю кількість до 250 тис. Причому 30-40% від цього числа повинні скласти люди з вищою військовою освітою.

Сьогодні війська України потребують 5-7 тис. офіцерів, констатує Олександр Судников, начальник відділу організації освітньої діяльності департаменту військової освіти та науки МО. Армія відчуває великий дефіцит, наприклад, у зв'язківцях, артилеристах і психологах. Цю кадрову нестачу відомство планує з лишком закрити збільшенням призову, а також випуску військових вузів вже з цього року. Командування ЗСУ браку в охочих послужити вітчизні не відчуває, в тому числі і серед дівчат.


Поділіться з друзями:   

Останні новини