Виші дроблять дисципліни аби забезпечити додаткові ставки викладачам, - Інна Совсун

Перший заступник Міністра освіти і науки України розповіла про ситуацію щодо скорочення дисциплін, які вивчають студенти.


"Проблема наших університетів – це дуже велика подрібненість курсів, що дублюються. В результаті цього студенти слухають по 10-15 курсів за семестр і часто в кінці семестру студенти хапаються за голову, що вони забули щось здати тому, що вони не можуть сфокусувати свою увагу на меншій кількості предметів. Якщо подивитись на університети Європи, США, то ті студенти слухають 4-5 дисциплін за семестр. В такому випадку це комплексні дисципліни і є можливість сфокусуватись на вивченні цієї дисципліни", - зазначила вона під час ефіру на радіо Голос Столиці.

"Ця наша традиція подробити дисципліни під різними назвами, аби ставку викладачу забезпечити, це не підвищує якість освіти, а понижує її. Тому більше року тому було видано наказ, відповідно до якого студент може вивчати не більше восьми дисциплін, 16 на рік. Це менше, ніж було раніше. Щонайменше чверть дисциплін студент обирає сам", - наголосила Інна Совсун.


Поділіться з друзями:   

Останні новини