Ігор Лікарчук: Міносвіти не забезпечило імплементацію Закону України “Про вищу освіту”

Таку думку озвучив колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час радіоефіру.


Питання ведучої Програми "Полілог" на радіо "Ера ФМ" стосувалось негативних відгуків Лікарчука про діяльність Першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун.

“Восени 2014-го року набув чинності ЗУ “Про вищу освіту”, це був документ, який довгий час обговорювався та до підготовки якого була причетна велика кількість людей, у тому числі, і я. Але, на превеликий жаль, цей закон не запрацював”, - зазначив він.

“Який би ідеальний не був сам по собі закон, він потребує подальшої імплементації. Щоб він запрацював потрібна робота серйозних менеджерів, які б впровадили його в життя. Я не хочу щоб це звучало як мої претензії до Інни Совсун, але цей закон працювати не почав. А за цей напрямок роботи відповідала і відповідає зараз саме вона”, - сказав Лікарчук.

Екс-директор УЦОЯО вважає, що бюрократія не є причиною такого незадовільного стану імплементації ЗУ “Про вищу освіту”.  Також він наголошує, що Міносвіти і досі має непритаманні йому функції, оскільки Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО)  так і не запрацювало.

На думку Ігоря Лікарчука, і Сергію Квіту і Лілії Гриневич варто було б максимально замінити чиновників міністерства, бо переважна більшість з них працювала не лише за часів Табачника, а бачила і його багатьох попередників. Але, враховуючи невеликий рівень заробітних плат, навряд чи професіонали прийдуть працювати в міністерство.


Поділіться з друзями:   

Останні новини