Частину стипендіальних грошей спрямують на розвиток вітчизняних вишів, - Інна Совсун

Міністерство освіти і науки України останніх роки два працює над реформою фінансування вищої освіти.


У цій реформі, вочевидь, неможливо оминути питання стипендії, тому що стипендії – це 40% від обсягу фінансування вищої освіти. Про це повідомила Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун у коментарі “Громадському радіо”.

“Підхід, за якого академічні стипендії надають найкращим, а соціальні – тим, хто без стипендії не зможе прожити, він вписується у запропоновану реформу фінансування. Але це має бути не єдиний компонент реформи. Тут необхідний комплексний перегляд, а не просто спроби зекономити на стипендійному забезпеченні. Ми переконані, що чинну модель потрібно міняти, водночас потрібно робити і інші кроки, щоб фінансування, яке виділяється зараз на вищу освіту використовувалося ефективніше в контексті розвитку, щоб гроші скеровувалися на оновлення лабораторій, закупівлю обладнання”, - наголосила вона.

“Це питання, яке буде вирішуватися на рівні парламенту і залежатиме від домовленостей в уряді. Закордонні експерти, які з нами спілкувалися, наголошують, що для реформи фінансування в освіті потрібно кілька років. На кінцевому етапі вона приймається Верховною Радою і саме парламент вирішує, якою буде норма закону, що визначатиме стипендійне забезпечення. Отже без рішення Верховної Ради будь-які зміни тут неможливі в принципі”, - зазначила заступник міністра.

“На сьогодні на стипендійне забезпечення ми витрачаємо близько 4-4,5 мільярдів гривень щороку. Якщо зменшити частку тих, хто отримує академічну стипендію, а зараз це близько 70% усіх стипендій, то економію, яка утвориться, на моє переконання, необхідно скерувати на розвиток ВНЗ: закупівлю обладнання, оновлення лабораторій і мотивування найсильніших викладачів через зарплати”, - сказала Інна Совсун.


Поділіться з друзями:   

Останні новини