До 100-річчя від початку Української революції для студентів ЗДМУ організували просвітницький захід

Патріотичний лейтмотив був притаманний цілому ряду заходів, присвячених 100 – річчю від початку Української революції 1917 – 1921 років, які організувала для студентів Запорізького державного медичного університету кафедра суспільних дисциплін університету.


«Події, які час відніс від нас на століття, не мають терміну забуття, - вважає завідувачка кафедри професор Ірина Утюж. – Це підкреслив і Президент України відповідним Указом, де йдеться про гідне вшанування  традицій боротьби за соборність і незалежність України та військові звитяги захисників рідної землі, творців національної державності. Нинішній рік у контексті цих подій, які так промовисто перегукуються з нашим часом, проголошено роком Української революції.

Щоб наблизити історичну епоху 1917 – 1921 років до студентів, ми організували ряд заходів просвітницько – патріотичного спрямування. І побачили, що сучасна молодь дуже  цікавиться, які риси були притаманні подіям боротьбі за незалежність України сто років тому, якими були тодішні герої, що відстоювали, проти чого боролися».

Відповіді на ці та інші питання студенти молодших курсів отримали на лекціях на тему – «Українська революція 1917 – 1921 років», з якими перед ними виступили професори Ірина Утюж, Віталій Жадько, доценти Наталія Спиця, Петро Бідзіля, Дмитро Сепетий. Цікавим було і засідання історичного клубу з цієї теми.

Студенти з інтересом взяли  участь у засіданні дискусійного філософського клубу, яке присвятили обговоренню проблеми «Україна. Процеси націотворення: соціально – філософський аспект».

Велику молодіжну аудиторію охоплено також виховними годинами в академічних групах і студентських гуртожитках, де йшлося про етапи Української революції, патріотизм українців в борні за незалежність нашої держави.

З цієї тематики студенти перших і других курсів готують наукові доповіді до щорічної підсумкової наукової конференції, яка відбудеться у травні.

Цикл просвітницьких передач підготувало для студентського загалу  й університетське радіо «Пульс».


Поділіться з друзями:   

Останні новини