Робота НАЗЯВО повинна збільшити довіру до української вищої освіти, - Олександр Співаковський

Ряд народних депутатів фракції Партії “Блок Петра Порошенка” виступили співавторами законопроекту  про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту»  щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, реєстр.№6393.

«Основною метою розробки зазначеного проекту Закону є створення правових умов для забезпечення формування якісного складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що буде спроможний протистояти наявним в системі вищої освіти негативним явищам і здатний сформувати в Україні нові механізми і стандарти забезпечення якості вищої освіти», – розповів  Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки, народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка», ініціатор  законопроекту Олександр Співаковський.

Він зазначив, що реформа акредитації і зовнішньої оцінки якості є однією із ключових у сфері реформування вищої освіти.

«Важливим аспектом цієї реформи є створення і діяльність незалежної експертної інституції із забезпечення якості, яка нарешті покладе край морально застарілій директивно-репресивній системі ліцензування та акредитації, а натомість запровадить прозорі демократичні принципи оцінки і забезпечення якості вищої освіти на рівні найкращих європейських і світових стандартів, на основі здійсненні освітніх вимірювань і експертно-аналітичних методів. При цьому, робота Національного агентства повинна збільшити довіру до української вищої освіти.

Агентство повинно організувати освітні вимірювання, які стануть одним із важливих механізмів оцінки якості вищої освіти», – підкреслив Співаковський.

Він також зазначив, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти буде складатися з сімнадцяти членів, які обираються Ідентифікаційним комітетом з питань якості вищої освіти, за результатами відкритого конкурсного відбору з урахуванням принципів гендерного балансу.

«Склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти формується на таких засадах: шістнадцять членів обираються Ідентифікаційним комітетом за результатами конкурсного відбору з числа кандидатів, які представляють освітянську та наукову спільноту, мають визначні наукові здобутки, бездоганну репутацію та довіру в освітньому середовищі; один член обирається Ідентифікаційним комітетом за результатами конкурсного відбору з числа студентів, курсантів ВНЗ, які мають  бездоганну репутацію та довіру у середовищі здобувачів вищої освіти. Строк повноважень членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти становить чотири роки», – повідомив Співаковський.

Що стосується проведення конкурсного відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, депутат зазначив, що законопроектом передбачено, що ці повноваження здійснює Ідентифікаційний комітет з питань якості вищої освіти.

«Кількісний склад Ідентифікаційного комітету становить десять осіб. З них дві особи, визначені ВР  за поданням профільного комітету; дві особи, визначені КМУ; шість осіб, запропонованих українськими (три особи) та іноземними (міжнародними)(три особи) інституціями у сфері вищої освіти, основним напрямом діяльності яких є забезпечення якості вищої освіти та акредитація, які відбираються на конкурсних засадах в порядку, визначеному цим Законом», – розповів депутат.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...