Обирати до складу НАЗЯВО необхідно осіб із бездоганною репутацією у професійному середовищі, - Олександр Співаковський

Про це йшла мова на засіданні Комітету з питань науки і освіти Парламенту 17 травня 2017 р.

“Зважаючи на необхідність термінового вирішення питання запуску роботи Національного агентства із забезпечення якості освіти, його формування та діяльності, як дійсно незалежного і високопрофесійного органу, я наголосив на важливості розгляду законопроекту за р.н. 6393 “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти”. Цей законопроект передбачає новий, розумний, без конфлікту інтересів спосіб формування Національного агентства.  Автори законопроекту прагнули відійти від будь-яких політичних інтересів, уваги до персоналій та центрів впливу і подивитися на проблему неупереджено, в інтересах всієї країни”, - наголосив Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови комітету.

“Насамперед, пропонується відмовитися від квотно-представницього принципу формування складу Національного агентства, який існує зараз, адже саме його політичні контексти і породжують конфлікти.  Законопроект № 6393 пропонує нову філософію формування Нацагентства. Передбачається, що складатиметься воно з 17 членів, які обираються Ідентифікаційним комітетом з питань якості вищої освіти за результатами відкритого конкурсного відбору з урахуванням принципів гендерного балансу. Відтак саме бездоганна репутація у професійному та громадському середовищі є необхідною умовою для обрання до складу Національного агентства”, - зазначив він.

На думку Співаковського, важливою зміною має бути також законодавчо закріплена норма про те, що члени Національного агентства здійснюють свої повноваження на постійній основі, що дозволить їм уникнути конфлікту інтересів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...