У ЗДМУ – одразу троє нових стипендіатів програми «ЗАВТРА.UA»

У загальнонаціональній стипендіальній програмі  з підтримки талановитої молоді «ЗАВТРА.UA» перемогли  одразу троє студентів Запорізького медичного  університету.


Першим щасливчиком цього проекту два роки поспіль був Іван Дарій, молодий вчений, який по закінченні навчання залишається в аспірантурі ЗДМУ.

«Потрапивши у проект, - розповідає Іван, -  я отримав потужний імпульс  розвиватися, відкривати в собі резерви  не тільки для наукового пошуку, але й формування як особистості. До цього спонукає спілкування з ровесниками, з якими довелося познайомитися, спілкуватися під час громадсько-політичних форумів. Я пізнав масу позитивних емоцій  і захотілося, щоб якомога більше наших студентів, а в ЗДМУ навчається багато здібних, талановитих молодих людей, випробували себе у програмі. Всіляко пропагував програму у виші, і якщо зазвичай подається з одного навчального закладу троє студентів, цього разу  представили свої проекти восьмеро, а перемогли троє. Це – великий успіх! Вони пройшли три складних тури. Два перших були заочними, претенденти   обґрунтовували свої наукові дослідження, подавали мотиваційні листи, відгуки наукових керівників. Важливим аспектом було презентувати свою громадську діяльність. Третій тур був очним, проводився в Києві. Його учасники у групах працювали над пропонованими проектами, оцінювалися лідерські якості, робота в команді, здатність відстоювати свою думку тощо. Приклад наших переможців доводить, що у нас розумні, креативні студенти, нам під силу серйозні випробування. Такими нас гартує найкращий університет – Запорізький медичний!»

Про власні враження від участі в програмі розповідають  переможці.

Сергій Мачуський: « Про стипендіальну програму я дізнався від Івана Дарія. Коли він її виграв, зібрав студентський загал і переконав, що варто спробувати власні сили. Зважив свої можливості. Наукою я займаюсь більше двох років,  мої дослідження стосуються сучасного напрямку ендоваскулярних втручань. Працюю під керівництвом хірурга, кандидата медичних наук Олександра Миколайовича Волошина в Центрі судинної ендоваскулярної хірургії обласної лікарні. Мені це до снаги, адже тут рятують від інвалідизації людей з ураженням нижніх кінцівок при периферичному атеросклерозі, застосовуючи малоінвазивні  технології. Це дуже перспективний напрям медицини, я планую присвятити йому свою подальшу роботу, залишаюсь працювати на кафедрі госпітальної хірургії. Тож подав свій проект, відгук керівника, а також представив свою участь у громадській організації  «Інженіус», медичний аспект  якої я  курую в Запоріжжі. Дуже цікавим був очний тур, робота в команді, і,звичайно, порадував результат. Отже, для наступних претендентів можу сміливо заявити – не треба боятися ступати на нове незвідане поле!»

Джаміля Аравіцька: «Коли вперше мені не пощастило перемогти, вирішила брати участь в конкурсі вдруге. Програма привабила тим, що сповна  розкриває  учасника як особистість. Коли працювали у третьому турі, за кожним з нас спостерігали психологи, оцінюючи вміння працювати в команді, не конфліктність, уміння логічно мислити. Подобається, що висновки експерти робили максимально об’єктивно. А привела мене загалом в цей проект наука, я займаюсь дослідженнями проблем такого складного й підступного захворювання як розсіяний склероз. Воно мало вивчене, призводить, зокрема, й молодих людей, до інвалідності. Мій науковий керівник – доктор медичних наук, професор  кафедри нервових хвороб ЗДМУ  Володимир Іванович Дарій. Він захопив мене цією темою, навчає робити узагальнення й висновки, шукати шляхи ефективної допомоги хворим  науковими дослідженнями. Допомагає практична робота в обласній лікарні. Перемога в проекті дала новий поштовх до самореалізації, це приємно».

Ольга Глива: «Навчаюсь на п’ятому курсі, а з третього на кафедрі патофізіології займаюсь науковою роботою. Вона полягає в дослідженні проблем артеріальної гіпертензії. Чим більше знатимемо про патогенез захворювання, тим швидше будуть знайдені ефективні можливі методи лікування хворих. Мою наукову роботу спрямовує професор Ольга Вікторівна Ганчева, а також асистент кафедри Назар Володимирович Кузьо. Це дослідження я подала на програму «ЗАВТРА.UA». Почувалася невпевнено, особливо в третьому турі, мало вірилося в перемогу, адже довелося працювати в команді сильних лідерів. Але в процесі  я повірила в свої сили, і все вийшло! Це дуже хороший урок на завтра».

У проекті стала переможницею й Світлана Люта, старший лаборант кафедри мовної підготовки університету. Подавала свій доробок іще студенткою Запорізького національного університету, а перемогла вже в ЗДМУ. Світлана разом із Сергієм Мачуським брали участь в одній команді очного туру й мізкували, як краще облаштувати такий собі готель для речей, камеру схову для невеликого бізнесу. Вдалося, бо з однієї команди визначили аж двох переможців із ЗДМУ.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...