У ЛНУ імені Івана Франка запроваджують навчальну програму з інтелектуального аналізу даних

Уже з вересня цього року на факультеті прикладної математики та інформатики запровадять оновлену програму Data Science.


Наука про дані (Data Science) – це міждисциплінарна сфера комп’ютерних наук, яка вивчає методи аналізу даних для того, аби отримати з них якнайбільше інформації та нові знання. Наука тісно пов’язана з такими сферами, як машинне навчання, штучний інтелект, великі дані тощо. З будь-якої великої кількості даних можна отримати корисну інформацію, якщо правильно їх обробити. Так, велика кількість інформації про дії користувачів у соціальних мережах, зокрема, дає можливість передбачити вчинки цих людей у майбутньому, а усі дані лікарів та госпіталів про пацієнтів можуть допомогти передбачити хвороби протягом наступних років тощо.

Бакалаврська програма Інтелектуальний аналіз даних (Data Science) запрацює в рамках спеціальності «Системний аналіз» на факультеті прикладної математики та інформатики Львівського університету. Для навчання за програмою буде виділено 25 бюджетних місць.

«Програма зорієнтована на студентів, які хочуть стати не просто програмістами, а справжніми фахівцями Data Science. Ця програма кардинально відрізняється від курсів, які зараз викладають в Університеті. Багато предметів ми скоротили, додали майже десяток нових дисциплін, серед яких – машинне навчання, задачі штучного інтелекту, інтелектуальний аналіз даних, паралельні, розподілені хмарні обчислення, інструментальні засоби аналізу даних, людино-машинна взаємодія, опрацювання великих масивів даних. Також оновимо курси програмування – вивчатимемо мови програмування Python та R», – розповів заступник декана факультету прикладної математики та інформатики Віталій Горлач.

Програма функціонуватиме завдяки підтримці Львівського ІТ Кластеру (Lviv IT Cluster) і є прикладом успішної співпраці представників освітнього середовища із провідними фахівцями  ІТ-індустрії. Упродовж декількох місяців близько 15 експертів робочої групи працювали над вдосконаленням програми, складанням карти курсів.

«Мені було цікаво долучитися до роботи над програмою навчання в ЛНУ ім. Івана Франка, бо я сам там навчався. Вводити нові предмети, вносити корективи в програми треба частіше, адже час не стоїть на місці, технології дуже швидко розвиваються, ринок праці змінюється, а також багато дисциплін стають менш актуальними. Data Science на сьогодні – це реальна вимога ринку праці у Львові і будь-де в світі, тому важливо, щоб студенти мали можливість якнайбільше цих актуальних знань отримати в Університеті» – розповідає Максим Нечепуренко, Data Scientist в компанії «Senstone».

Після другого курсу, студенти проходитимуть стажування у львівських ІТ-компаніях, де працюватимуть над реальними проектами спільно з фахівцями в галузі інформаційних технологій.

Додамо, що з вересня цього року за сприяння Lviv IT Cluster також стартують навчальні програми Data Science & Intelligent Systems на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...