Ціьогоріч 70 кримчан стали студентами херсонських вишів, - Олександр Співаковський

Сьогодні департамент освіти і науки Херсонської облдержадміністрації оприлюднив попередні підсумки вступу до ВНЗ області абітурієнтів з АР Крим.


Станом на сьогодні до херсонських вишів зараховано вже 70 кримчан. І це ще не остаточні дані, оскільки для абітурієнтів з окупованих територій вступна кампанія, як відомо, подовжена до 30 вересня.

Про це повідомив народний депутат, перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

"Та все одно, вже зрозуміло, що динаміка дуже позитивна. Кількість молоді з Криму, що здобувають освіту у херсонських вишах, зросла тепер майже вдвічі. Загалом на різних формах навчання навчатимуться 167 студентів з окупованого півострова (минулого року таких було 91). В розрізі вишів ситуація виглядає наступним чином: Херсонська Державна Морська Академія вже зарахувала 24 абітурієнти з АР Крим, Херсонський державний університет — 15 (минулого року було лише 3), Херсонський національний технічний університет — 13. Навіть до аграрного університету, який долучився до програми останнім, аж у липні, вступило 11 кримчан. А це означає, що прийнятий Верховною Радою закон № 6116 про надання пільгових умов для вступу абітурієнтам з окупованих територій був кроком у правильному напрямку", - наголосив він

"Як один із авторів хотів би щиро подякувати всім, хто докладає задля його втілення чимало зусиль, - обласній владі, міграційній службі, Меджлісу, численним громадським організаціям і окремими активістам. Сподіваюся, ще долучиться і Представництво Президента України в АР Крим, яке нещодавно отримало нового керівника. Звісно, 167 молодих людей - це ще не прорив. Але, без сумніву, є нашою невеличкою спільною перемогою на користь України. Особливо - зважаючи на шалений спротив нашій справі з боку окупаційної влади Криму. Тим родинам, які обирали для своїх дітей місцем навчання Україну, створювали купу штучних перепон, навіть погрожували. Але вони все одно зробили свій вибір, бо розуміють: на окупованому півострові у молоді абсолютно немає майбутнього. Тому я впевнений, сьогоднішній результат - лише початок. Адже, за даними обласного департаменту, з початку вступної кампанії до освітніх центрів «Крим — Україна» у Херсоні від мешканців півострова надійшло понад 800 прямих звернень та близько 400 дзвінків. Стрімко зростає також попит на інформацію щодо можливості отримати українську освіту дистанційно або екстерном", - зазначив Олександр Співаковський.

Тому зараз надзвичайно важливо створити для студентів з окупованих територій комфортні умови для навчання, потурбуватися про їх побут, аби вони дійсно відчули себе вдома. Крим все одно повернеться в Україну, але за людей потрібно боротися вже зараз.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...