Освітяни під Кабміном вимагали підвищення рівня заробітної плати та збільшення фінансування для виплати стипендій

1 листопада 2017 року у Києві відбулася багатотисячна мирна громадська акція протесту працівників закладів та установ освіти міста проти урізання Урядом освітньої субвенції на заробітну плату у 2018 році.


Ініціатором пікету стала Київська міська організації Профспілки працівників освіти і науки України. Освітяни колоною пройшли від Майдану Незалежності до Кабінету міністрів України, де й виголошували свої вимоги до влади.

У профспілковій організації столиці зазначають, що у бюджеті 2018 для Києва передбачено лише 2,7 млрд гривень при потребі в 3,9 млрд гривень. Тобто, за словами очільник Київської міської організації Профспілки Олександра Яцуня, Кабінет Міністрів України «урізав» фінансування столичних освітян на 1,2 млрд гривень.

Водночас профспілкова організація попереджує про ризик скорочення приблизно 7 000 педагогів або зменшення заробітної плати й невиплату надбавок за престижність праці, що не лише демотивує працювати, а й ображає честь і гідність столичного учителя.

Заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко у своєму зверненні до освітян міста підтримала вимоги вчительської громади щодо захисту своїх трудових прав і наголосила, що розвиток освітнього потенціалу потребує від держави повного фінансування та неухильного дотримання законодавства щодо гарантій працівників галузі.

«Освіта – пріоритетна галузь в державі, підкреслила Любов Гарбаренко, – і вона повинна отримувати 100% забезпечення, а не відчувати на собі фінансові експерименти, ігнорування реальних потреб та фактичне обкрадання молоді!».

Також Заступник Голови Профспілки поінформувала, що президією Федерації профспілок України прийнято рішення про необхідність тиску на владу під час розгляду головного кошторису країни на 2018 рік і проведення всеукраїнської акції протесту 14 листопада. Готовність взяти участь у цій акції підтвердили колеги майже з усіх областей України. А такі освітянські пікети можуть відбуватися паралельно в багатьох регіонах країни.

Загрози проекту державного бюджету 2018 для студенства і вимоги молоді озвучила заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, голова профкому КНЕУ імені Вадима Гетьмана Ольга Чабанюк. Зокрема, вона підкреслила важливість академічних і соціальних стипендій для молоді, яка здобуває освіту і про необхідність збільшення стипендій студентам пропорційно зростанню прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Адже для країни має бути край важливим втримати молодь тут, а не пишатися і спостерігати за її досягненнями десь за кордоном.

Під час акції протесту відбулася зустріч робочої групи представниками Уряду. Так, з представниками від протестувальників зустрілися перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець та заступник міністра Павло Хобзей.

Профспілкові активісти передали резолюцію учасників мітингу та поінформували про вимоги освітян столиці.

У свою чергу заступник міністра Володимир Ковтунець запевнив, що заробітна плата освітян м. Києва у 2018 році не буде меншою, ніж у 2017 році. Окрім того, впродовж наступного року планується підвищення заробітної плати освітян в середньому на 25%.

Також було запропоновано провести круглий стіл щодо фінансування видатків на заробітну плату працівників освіти м. Києва за участю представників профспілкової сторони, органів центральної та місцевої влади.

Водночас, представники Міністерства фінансів України у переговорах зустрічі не брали. Жодних офіційних документів з інформацією щодо джерел фінансування видатків на заробітну плату освітян м. Києва в повному обсязі наразі надано не було.

За інформацією прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...