Диктант Національної єдності прозвучав у ЗДМУ

У День української писемності та мови студенти Запорізького державного медичного університету разом з викладачами кафедри культурології та українознавства написали Всеукраїнський радіодиктакт Національної єдності.


В Україні цьогоріч спецпроект пройшов під девізом - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета". Писали його сімнадцятий раз.

В аудиторії, де над аркушами зосередилися студенти, тиша стояла така, що було чутно лише дихання присутніх. Тема диктанту -  «Наші пісні», - розлога розповідь про те, що живемо у світі, де співіснує безліч ритмів, знайомих і рідних нам з дитинства: мамина колискова, цокання годинника та перегук поїздів, клепання коси й дзюрчання молока в дійниці. Про те, що український народ, надзвичайно мудрий і талановитий, створив понад триста тисяч народних пісень, якими зачаровується увесь світ.

Текст красивий, співучий, саме задоволення його слухати, та ще й у виконанні земляка, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка Олександра Авраменка, який свого часу навчався у Ольги Дмитрівни Турган.

На думку завідувачки кафедри культурології та українознавства ЗДМУ, доктора філологічних наук, професора Ольги Турган, диктант цього року, хоча й мав деякі складнощі щодо синтаксичних особливостей, але був легшим, аніж торік. Передбачалося знання правил подвоєння, спрощення приголосних, правопису займенників. Одне слово, для тих, хто опанував шкільну програму, написати не складало проблем. «Метою такої акції, поряд з перевіркою грамотності, є привід єднання нації на засадах патріотизму, довкола рідної материнської мови, коли усі учасники почуваються у колі єдиної української родини», -  вважає професор Турган.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...