НФаУ взяв участь у ІІ Міжнародному Конгресі та Фестивалі Міжнародної науково-освітньої дослідницької мережі (USERN)

Незалежна міжнародна науково-освітня дослідницька мережа USERN була заснована у 2015 році з метою розвитку освіти і наукових досліджень у всьому світі, публікацій результатів досліджень у вигляді статей, книг або патентів, забезпечення етичних стандартів у науковому середовищі.


Харків — як місто з насиченою науковою історією та високим рівнем освіти — невипадково був обраний для проведення конгресу. Започаткована академічна мобільність між Харківським національним медичним університетом та Тегеранським медичним університетом стала першим кроком до налагодження тісних наукових стосунків та проведення конгресів такого рівня.

Формат заходу, який відбувся 8–10 листопада 2017 року, передбачав, що ключові спікери, включаючи Нобелівських та Абелівських лауреатів, за 5 основними науковими напрямками – медичні, соціальні, формальні, біохімічні та фізичні науки – модерують наукові дискусії провідних учених, зустрічаються із молодими науковцями.

У конгресі взяли участь чотири відомих виші Харкова, які стали також робочими локаціями заходу – Харківській національний університет ім. В.Н. Каразіна, Національний фармацевтичний університет, Харківський національний медичний університет, Національний технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

До участі у наукових дискусіях до «першої столиці» прибули вчені із Італії, Німеччини, США, Канади, Великобританії, Словенії, Ірану. У форматі лекцій, семінарів, постерних сесій учасники конгресу обговорювали наукові питання та обмінювалися досвідом.

На території хіміко-технологічного корпусу Національного фармацевтичного університету відбувся один із чотирьох запланованих наукових дискусійних майданчиків конгресу.

На початку заходу до присутніх з привітаннями звернулися в.о. ректора НФаУ, професор А.А. Котвіцька; почесний ректор НФаУ, академік НАН України В.П. Черних; модератор дискусійної платформи, професор А.Л. Загайко.

Перед академічною спільнотою НФаУ виступили міжнародні спікери – директор Інституту харчової хімії Гамбурзького університету (Німеччина) Маркус Фішер (тема доповіді «Еволюція біосинтезу вітаміну В2») та доцент кафедри прикладної науки і техніки Турінського політехнічного інституту (Італія) Валентина Кауда («Останні досягнення в теранотичному використанні наноматеріалів проти раку»).

Національний фармацевтичний університет представили: завідувач кафедри біохімії, доктор біологічних наук, професор А.Л. Загайко («Молекулярні механізми регуляції апетиту») та завідувач кафедри біології, доктор біологічних наук, професор О.В. Філіпцова («Популяційні, поведінкові та молекулярно-генетичні дослідження в українських мегаполісах»).

У числі гостей НФаУ, які взяли участь у роботі дискусійного засідання, були молоді вчені з Ірану: Рюдабах Бахрамсолтані («Доклінічні дослідження: жертви доказової медицини?»), Ельназ Резаей Амірі («Моральна дилема в доклінічних дослідженнях: чи є третій шлях?») та Голнуш Садат Махмуді Нежад («Вивчення ефективності марлі, просоченої фібриногеном, у порівнянні з простим марлевим впакуванням, при кровотечах з розривом печінки четвертого ступеня внаслідок гострої травми у щурів»).

Від молодих науковців НФаУ виступили: Ірина Кабачна («Дослідження аналептичних властивостей сульфур- та нітроген вмісних похідних»); Кирило Фотеско («Стан та перспективи застосування інгібіторів ароматази  в терапії метаболічного синдрому»); Дмитро Доровський («Зміни параметрів позаклітинного обміну ліпідів при експериментальному метаболічному синдромі»).

На закінчення заходу іноземні учасники дискусійного засідання відвідали постерну сесію та Музей історії НФаУ. За відгуками гостей Національного фармацевтичного університету, захід відбувся у дружній цікавій атмосфері. На прощання усі бажали один одному творчого натхнення, професійної реалізації. Тридобовий конгрес у Харкові було запропоновано вважати успішним початком тривалого, активного та плідного наукового партнерства.

Підготувала Аксенія Калініна
Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ НФаУ
Вперше опубліковано на сайті НФаУ


Фото:


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...