Кабмін ухвалив рішення про створення комісії з реорганізації ДІНЗ

Стартує процес перетворення Державної інспекції навчальних закладів у абсолютно новий орган, що відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів – Державну службу якості освіти.


Відповідне рішення – про утворення комісії з реорганізації ДІНЗ 17 січня 2018 року ухвалив Уряд України, - передає прес-служба Міносвіти.

«Щоб зареєструвати та запустити Державну службу якості освіти, нам спочатку потрібно ліквідувати ДІНЗ. Цим і займатиметься створена комісія, яка повністю  закінчить роботу інспекції за всіма напрямками. Зокрема, вона займатиметься переведенням працівників, закриттям всіх рахунків, передачею матеріальних цінностей тощо», – розповів голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, який також призначений очільником комісії з реорганізації.

Нагадуємо, що Уряд створив Державну службу якості освіти 6 грудня 2017 року. Нова структура засновується на базі Державної інспекції навчальних закладів. Вона матиме ширші повноваження, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

Так, повноваженнями Держслужби будуть:

  • проводити інституційні аудити закладів освіти;
  • надавати рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • акредитувати громадські фахові об’єднання та інші юридичні особи, що здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів освіти;
  • затверджувати нетипові освітні програми дошкільної та загальної середньої освіти;
  • проводити моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти.

«У ДІНЗ ми здійснювали виключно державний нагляд за діяльністю навчальних закладів, дотриманням ними законодавства для забезпечення якості освіти. Тепер ми відповідальні і за зовнішню, і за внутрішню систему забезпечення якості освіти. Зовнішня відбуватиметься у формі інституційного аудиту. Він проводитиметься раз на 10 років, щоб оцінити якість процесів у навчальному закладі, та надати рекомендації, як їх покращити. Однак перед цим ми маємо допомогти навчальним закладам побудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти. Ми готуємо проект, з яких саме елементів має складатися ця система. Працюємо над підготовкою рекомендацій до кожного принципу – як мають бути реалізовані процеси, критерії перевірки тощо», – зазначив Руслан Гурак.

За його словами, вже з вересня 2018-го служба планує провести 5-6 пілотних інституційних аудитів. До цього часу також має завершитися формування відповідної нормативно-правової бази. Одночасно у 2018 році планується відкриття 6 територіальних підрозділів служби у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Одесі, Вінниці або Хмельницькому.


Поділіться з друзями:   

Останні новини