У студентів – фармацевтів ЗДМУ заочної форми навчання – державні іспити

Цими днями   Державна екзаменаційна комісія, яку  очолює завідуючий кафедрою органічної і біоорганічної хімії ЗДМУ, доктор фармацевтичних наук, професор Сергій Коваленко, приймає іспит у студентів фармацевтичного факультету заочної форми навчання.


Напередодні вони склали практичні  навички, а на іспиті демонстрували, як засвоїли теорію.

Перебіг іспиту коментує професор Сергій Іванович Коваленко : «Державний іспит складають студенти фармацевтичного факультету заочної форми навчання – двох з половиною, чотирьох з половиною і п’яти років навчання, їх  близько 400 осіб. Оцінюють знання  наших випускників  члени дуже серйозної комісії, куди входить  ректор ЗДМУ, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедрами. Є екзаменаційні комісії з предметів – кожна кафедра формує свій склад. Іспит складається з двох етапів, на першому студенти складають такі дисципліни як фармацевтична хімія, клінічна фармація, фармакогнозія. Другий етап включає  технологію ліків, УЕФ.

Студенти  мають дуже добрі базові знання, демонструють хорошу підготовку. Практично усі вони працюють за спеціальністю, тому  краще володіють клінічною фармацією, фармакогнозією. Дещо гірше знають фармацевтичну хімію, - це класична хімія, дисципліна  аналізу лікарських засобів. На жаль, така специфіка сьогодення, що  аптеки, займаються лише відпуском і реалізацією   готових ліків,  це не ті аптеки, які були раніше, де за рецептурою готували лікарські форми. Тому й у працівників є певні прогалини у такого роду знаннях. Але в університеті вони успішно поновили ці знання. А загалом, якістю підготовки випускників комісія задоволена».

Слово голови Державної екзаменаційної комісії авторитетне, він об’єктивно оцінює знання студентів , адже сам Сергій Іванович також по закінченні ЗДМУ пройшов трирічне випробування центральною районною аптекою у Новоукраїнці на Кіровоградщині, відтак – усі кар’єрні щаблі – від старшого лаборанта до завідувача кафедрою   Запорізького державного медичного  університету.

Про те, що отримали під час навчання хороший вишкіл, розповідають студенти, які щойно склали іспит.

Інна Дегтярьова приїхала на останню університетську сесію з Дніпра. Навчалася заочно, зараз у декретній відпустці,за час навчання  встигла народити дитя.  «Працюю в Дніпрі, в хорошій аптеці. Мені дуже згодиться освіта, яку здобула, переконана студентка. - З менеджменту, маркетингу, управління фармацією, інших дисциплін. Цікаво було приїздити на сесії, ми отримували максимум знань, набули навичок самостійної роботи. До послуг заочників  завжди потужна електронна база знань».

Задоволена  своїми відповідями на іспиті Айше Нурієва, вона кримчанка, мешкає і працює в Сімферополі. «На усі запитання відповіла, - каже дівчина, я добре готувалася.  У Сімферополі не було заочної форми навчання в медичному університеті, тому я 2013 року  після медичного коледжу вступила в ЗДМУ. Крим іще не був анексованим, а як це сталося, я продовжувала навчатися. Тепер матиму диплом такого престижного вишу. Працюю в аптеці, колектив  за те, щоб співробітники поповнювали знання. Ці роки були дуже цікавими, мені сподобалося навчатися, я познайомилася з багатьма друзями не лише з регіонів України, але й різних країн – Тунісу, Еквадору, Марокко. Університет – це цілий яскравий світ».

«Сьогодні ми складали теоретичну  частину іспиту, вона мені здалася важчою від практичного блоку, де  проводили  аналіз лікарських речовин, -  говорить Наталя Гуцало. -   Теорія вимагала сконцентруватися, кожному викладачеві відповісти на запитання. Ставлення викладачів доброзичливе, нас уважно вислуховують, підбадьорюють. Навіть шкода, що уже закінчуємо навчатися. Дуже подобається університет, нам читали  пізнавальні лекції,  подавали багато матеріалу. Для заочників два сесійних  тижні завжди  були дуже напруженими, а решта часу ми навчалися самостійно, але ниточки спілкування з університетом були надійними і продуктивними – нам надсилали завдання, ми виконували контрольні. Тепер я буду провізором  в нашій аптеці   селища Глубиниха Новомосковського району Дніпропетровської області. У нас дві аптеки, на зміні я працюю сама, це дуже відповідально. Приїздять селяни з інших територій,  у малих селах аптек немає взагалі, тому люди потребують і ліків, і нашої компетентності. Спасибі університету, ректорату за відмінну організацію навчального процесу, за нові методики, якими ми користувалися. Подяка викладачам – професорам, доцентам, які щедро й мудро ділилися знаннями».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...