Представники ЗДМУ взяли участь у імунологічних читаннях для лікарів-інтернів педіатричного профілю

Четверта навчально-практична міжвузівська конференція лікарів-інтернів педіатричного профілю «Імунологічні читання» відбулася на базі міської дитячої клінічної лікарні №5.


У ній взяли участь лікарі-інтерни та клінічні ординатори кафедри дитячих хвороб  ФПО, кафедри патологічної фізіології  ЗДМУ та лікарі-інтерни педіатри ЗМАПО.

Тон глибокій серйозній розмові задали молоді фахівці  Запорізького державного медичного університету. Під керівництвом викладачів кафедр дитячих хвороб ФПО та патологічної фізіології лікарі-інтерни та клінічні ординатори підготували доповіді, в яких зосередилися на розумінні поєднання  глибинних патофізіологічних процесів з клінічними проявами первинних  імунодефіцитних станів. Олена Стецюк присвятила доповідь питанням історії розвитку імунології, клінічний ординатор Галина Логвінова - структурі та функціям імунної системи. Розкрили питання різноманіття первинних імунодефіцитів та складнощі їхньої діагностики лікарі-інтерни Наталя Зайцева, Юлія Хірманчук, Дар’я Запорожченко. Доповідачі констатували:  якщо  у практичних лікарів відсутня настороженість щодо діагностики первинних імунодефіцитів, це, ймовірно, може  призвести до смертності дитини у малюковому віці, або розвитку важких хронічних ускладнень.

Лікарі-інтерни ЗМАПО Віталій Кубрак, Варвара Бондаренко   ознайомили присутніх з проявами захворювань та принципами імунодіагностики. Правила  розшифровки імунограми нагадала учасникам зібрання лікар-інтерн Юлія Міненко.

Присутні з інтересом розглянули цікаві випадки з лікарської практики. Лікар-інтерн, майбутній  неонатолог Наталія Скидан розповіла, що таке транзиторний імунодефіцит  немовляти, про селективний імунодефіцит йшлося у доповіді  Наталії Сушко, про перебіг хвороби Брутона у близнюків доповідала Дар’я Запорожченко, про аутизм як прояв імунних порушень в організмі – Ірина Бабіч, про вплив стресу на імунну відповідь  дитини – Євген Ворошилов.

Особливу зацікавленість аудиторії викликала доповідь клінічного ординатора кафедри дитячих хвороб Романа Маліношевського щодо доцільності використання при гострих респіраторних інфекціях імунокоректорів та імуномодуляторів.

На конференції  також були представлені змістовні доповіді лікарів-інтернів педіатрів ЗМАПО.

Молода генерація лікарів-інтернів продемонструвала не лише глибоку обізнаність у проблематиці, яка обговорювалася під час імунологічних читань, але й уміння модерувати подібні заходи. Майстерно з цим справилися Роман Маліношевський, Ганна Логвінова, Олеся Григор’єва, Олена Стецюк. Тому у  слухачів, якими були практичні лікарі, викладачі, інтерни, а також студенти шостого курсу ЗДМУ, виникло  чимало запитань, зав’язалась цікава предметна дискусія.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...