У ЗДМУ відбулася Всеукраїнська олімпіада з патологічної фізіології

Напрочуд в  теплій і щирій атмосфері відбулося завершення  II етапу Всеукраїнської студентської  олімпіади з навчальної дисципліни «Патологічна фізіологія», яка два дні тривала в ЗДМУ   на базі кафедри патофізіології, яка, за наказом МОЗ, є опорною для таких кафедр у інших медичних ВНЗ.


Майже сорок студентів з усіх медичних навчальних закладів України демонстрували  високий рівень знань, виступали з яскравими повідомленнями, проявляли навички публічно дискутувати, відстоювати свою думку, оригінально презентувати свої роботи.

Час промайнув у напруженій роботі, адже перед учасниками – найкращими знавцями цього предмету серед студентства України, завдання стояли нелегкі. Завідувачка кафедри патологічної фізіології  ЗДМУ професор Ольга Ганчева зазначила,  що олімпіада стала майданчиком цікавих, справді високого класу змагань, наукових дискусій, а також спілкування, яке, цілком ймовірно, покладе початок зв’язкам науковців на довгі роки.

«Для нас ця подія непересічна, трепетна, - говорить професор Ганчева, - адже в університет приїхали кращі студенти, які перемогли у своїх навчальних закладах. Звичайно, не всі вони стануть патофізіологами, але у їхній лікарській практиці ця наука прислужиться на все життя. Це вищий пілотаж, коли вони розуміють механізми, можуть їх вибудувати. Програма олімпіади була вкрай насиченою, учасники пройшли етап комп’ютерного тестування, відтак розв’язували  ряд складних ситуаційних  задач, відповідали на теоретичні запитання. Третій тур, найцікавіший, проходив у вигляді творчого конкурсу.  Кожен готував «домашнє завдання» - доповідь, яку мав яскраво представити, і від того, наскільки аргументованими й точними були відповіді на запитання, залежав особистий результат учасника».

По завершенні олімпіади   обдаровану молодь з подоланням відповідального рубежу у змагальності привітав ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник. «Мені приємно, що в наш університет приїхали змагатися дуже хороші студенти, найрозумніші,  - підкреслив він. – Це свідчить про те, що в Україні піднімається молодь, яка хоче займатися наукою». Юрій Михайлович підтримав вибір молоді, яка досконало вивчає таку цікаву науку, як патофізіологія, адже вона, як  жодна інша, охоплює всі розділи медицини, відіграє велику роль у практиці щодо діагностики захворювань і порятунку життя людини. Вчений і сам займається нею усе життя, тривалий час очолював кафедру в університеті, формував її колектив, тепер вона є опорною для кафедр медичних вишів України.

Ректор  зазначив, що цього року  медичний навчальний заклад відзначає ряд знакових ювілейних дат, а загалом його колектив має вагомі здобутки в науковій, навчальній діяльності, які достойно вписані в історію нашої незалежної держави.

Головна цінність ЗДМУ, переконаний він,  це колектив,  студентська спільнота, яка отримує тут найкращу професію і знання найвищого ґатунку. В університеті на чільному місці - розвиток наукових здібностей студентів. Їхнє прагнення займатися наукою всіляко заохочується ректоратом. Молоді вчені, студенти їздять на конференції й симпозіуми, до їх послуг сучасні лабораторії з новітнім оснащенням, діє система фінансового заохочення. Багато такої молоді обирають для своїх досліджень саме патологічну фізіологію. Прикметно, що вони використовують у дослідженнях лише ті дані, які зібрали самі, це є нормою.

До учасників олімпіади з добрими словами побажань звернулися члени журі, відомі в Україні науковці – професор кафедри патологічної фізіології Тернопільського ДМУ ім. Горбачевського Марія Хара, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології ОНМедУ, професор  Руслан Вастьянов.

Вимогливе журі високо оцінило студентський науковий пошук, тому грамоти за участь отримали всі учасники олімпіади. Їх нагородили в таких номінаціях: за уміння вести аргументовану дискусію, за наукову інтуїцію, за оригінальну доповідь, за волю до перемоги, за креативність в обранні теми, за краще вирішення ситуаційних задач.

Диплом першого ступеня і Кубок переможця  отримав студент ЗДМУ Тимофій Лазунько, друге місце поділили Тетяна Стахів з Тернопільського ДМУ ім. Горбачевського та Микита Ніколаєв з Одеського національного  МедУ,  третє посіла Тетяна Смага з Вінницького медичного університету ім. Пирогова. Усім переможцям вручили Дипломи, пам’ятні подарунки, підручники, представлені постійним спонсором олімпіади, вінницьким книжковим видавництвом «Нова книга», а також сертифікати на придбання літератури.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...