У ХДУ відбувся Загальнодержавний День відкритих дверей ЗВО, на базі яких створено освітні центри «Крим-Україна»

Ініціаторами заходу виступили – Міністерство освіти і науки України й Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.


Як повідомляє прес-служба ХДУ, до Загальнодержавного Дня відкритих дверей, який відбувся 1 червня, долучилися вищі навчальні заклади, у яких передбачено спрощений порядок вступу для випускників з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму.

Представників майже всіх регіонів України у стінах найстарішого навчального закладу півдня України – Херсонського державного університету – привітала в.о.ректора ХДУ Наталія Тюхтенко. Вона представила присутнім гостей заходу – заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Балоня, першого заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуфа Куркчі, в.о.директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлану Кретович.

Виступаючі зазначили, що освітній центр «Крим-Україна» надає консультативну допомогу і кожен, хто надасть заявку до цих центрів буде зарахований на бюджетні місця до українських вишів. Окрім того, запрошені гості подякували керівництву Херсонського державного університету за організацію та проведення Загальнодержавного Дня відкритих дверей.

Також у ході заходу відбулися презентації закладів вищої освіти з майже всіх регіонів України.

Варто зазначити, що подібні заходи сьогодні проходять й у Маріуполі та Сєвєродонецьку.

Отже, громадянам з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму, які бажають навчатися у  вищих навчальних закладах України за кошти державного замовлення необхідно приїхати до освітнього центру «Крим-Україна» до 20 липня (для вступу на навчання за кошти фізичних осіб – до 28 вересня), заповнити освітню декларацію, скласти вступні випробування з української мови, історії України та профільного предмету з вибраної спеціальності. На період вступної кампанії надається гуртожиток. Освітній центр допомагає в оформленні документів державного зразка.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...