Літо - час практики у лікувальних закладах для студентів ЗДМУ

Як на роботу, дружно  в білих халатах, приходять щоранку студенти  Запорізького державного медичного університету у лікувальні заклади нашого міста, які є базовими для проходження  виробничої практики.


Майже 3,5 тисячі студентів практично  долучаються до справи, з якою вирішили пов’язати життя.  У поліклініках, лікарнях, безпосередньо біля ліжка хворого майбутній лікар має підтвердити свої теоретичні знання, довести спроможність у майбутньому стати кваліфікованим фахівцем.

«Цього року до  спеціальностей лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, лабораторна діагностика, як це було раніше, додалася практика студентів фізичної  реабілітації  й ерготерапії, - говорить  заступник декана І медичного факультету з практики доцент Володимир Кравченко. - Організації і проведенню виробничої практики  ректорат університету, деканати,  навчальний відділ та інші підрозділи надають великої уваги і неухильно контролюють цей процес. Завдання перед студентами стоять серйозні: освоїти програму, виконувати завдання, поставлені керівниками, належним чином  оформити щоденник,  отримати залік з оцінкою, який впливатиме на стипендію. Наприклад, студент четвертого курсу  на практиці – це вже помічник лікаря. Він має знати, як прийняти пацієнта, описати історію хвороби, брати участь у встановленні діагнозу, призначенні лікування і в результаті оформити виписний лист, виписати рецепт.  Це для них ключова практика».

Такий цікавий етап проходять нині вісім  четвертокурсників  І медичного факультету у міській клінічній лікарні №6 під керівництвом кандидата медичних наук, асистента кафедри клінічної фармакології, фармації і фармакотерапії та косметології Олени Михайлик. Олена Анатоліївна – колишня випускниця ЗДМУ,  досконало оволоділа фахом терапевта, добре розуміє, яким премудростям потрібно навчати майбутніх колег. «Прийшли допитливі молоді люди, - констатує лікар, -  окрім терапевтичного відділення, де я працюю, вони  практикуються в кардіологічному, пульмонологічному, приймальному відділеннях. Сприймаю їх, як майбутніх колег, відзначаю добру теоретичну підготовку, готовність виконувати будь які завдання. Студенти  дисципліновані, уважні, у багатьох цікавість викликає приймальне відділення, хочуть бачити хворого, як мовиться, в первісному вигляді, коли він щойно переступив лікарняний поріг».

«Вам не заважають студенти? – цікавимся у лікаря – кардіолога Наталії Добровольської. – Навпаки, допомагають, - відповідає. - Хтось цікавиться більше, хтось менше, у кого є серйозні наміри працювати, уважно придивляються до всього. Вчаться розшифровувати кардіограми,  запитують про  моніторування хворих,  препарати, які призначаємо пацієнтам. Можуть зібрати анамнез, вчаться спілкуватися з хворими. Ці знання здобуваються лише у процесі практичної роботи біля ліжка хворого,  і її не замінити нічим».

Валентин Свиридов мріє стати хірургом, із задоволенням говорить про першу «п’ятиденку» практики з хірургії, яку під керівництвом  доцента Михайла Нікуліна їхня група проходила у міській клінічній лікарні №3. «У цій лікарні ми також багато чому навчимося, - каже юнак. – Особливо спілкуванню з хворим,  встановленню діагнозу. Разом з лікарями ми прогнозуємо перебіг  захворювання, методику лікування. Уся наука згодиться в майбутньому».

«Хоча  своє майбутнє в медицині пов’язую з гінекологією, -  говорить Анастасія Толкачова, - мені цікава терапія, адже лікар має допомагати людині в комплексі, не можна окремо лікувати один орган, не знаючи, в якому стані інші. Приємно  відчувати приязне ставлення персоналу лікарні, бути тут не зайвим».

Вікторії Іщенко подобається працювати поряд з лікарями кардіологічного відділення. Вона вчиться розшифровувати кардіограми, збирає анамнез хворих, із задоволенням  спілкуючись з ними. Із майбутньою спеціальністю  дівчина ще не визначилася, та, можливо, цьому також посприяє практика…І не тільки їй, адже це чудова нагода  спробувати професію «на зуб».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...