Нацполіція затримала за вимагання хабарів працівників вишів у трьох регіонах країни

18 липня працівники територіальних управлінь захисту економіки Нацполіції затримали працівників вищих навчальних закладів  Черкаської, Сумської та Одеської областей під час одержання ними неправомірної вигоди.


Суми коливалися від 5 тисяч гривень до 5 тисяч доларів США, - інформує прес-служба Нацполіції.

В Одесі оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції спільно з працівниками прокуратури Одеської області задокументували злочинну діяльність посадових осіб однієї з Одеських академій.

Декан та завідувач лабораторії вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів США. За вказану суму неправомірної вигоди працівники освіти пообіцяла допомогти майбутнім студентам із вступом до навчального закладу. Затримали фігурантів під час одержання хабара.

Окрім 5 тисяч доларів США, які фігуранти отримали в якості неправомірної вигоди, правоохоронці вилучили 4 конверти в яких були зазначені прізвища інших абітурієнтів. В середині конвертів знаходилися кошти загальною сумою 2 тисячі 600 доларів США та 2 тисячі 500 гривень.

На Черкащині за успішне складання вступних іспитів та зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта понад 5 тисяч гривень.

Затримали декана працівники Управління захисту економіки в Черкаській області Нацполіції, слідчі Уманського відділу поліції під процесуальним керівництвом Уманської місцевої прокуратури.

У Сумській області заступник директора вишу вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч гривень.

Під час одержання першої частини хабара, 2 тисяч гривень, посадовця було затримано оперативниками Управління захисту економіки в Сумській області Нацполіції під процесуальним керівництвом Охтирської місцевої прокуратури.

Кримінальні провадження відкриті за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Працівникам освіти загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна.

Правоохоронці встановлюють інші факти отримання неправомірної вигоди працівниками вишу.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...