У ЗДМУ провели ряд креативних заходів приурочених до Дня української писемності та мови

Упродовж  тижня студентська спільнота разом з викладацьким складом Запорізького державного  медичного університету провели ряд цікавих креативних заходів на відзначення Дня української писемності та мови, який сьогодні святкує Україна.

Тиждень завершився красивим мовно – поетичним святом, який організувала разом з першокурсниками медичних факультетів  кафедра культурології й українознавства ЗДМУ.

Публіцистичне  вступне слово завідувачка кафедри, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган адресувала молоді, якій творити  нову красиву Україну, а держава, як відомо, без рідної мови існувати просто не може. Професор навела вислови класиків красного письменства про мову. Закликала  студентів добре вивчати і повсякчас послуговуватися українською,  без неї не обійтися  у майбутній професійній діяльності.

Привітала присутніх з Днем писемності й мови проректор з науково – педагогічної та навчальної роботи ЗДМУ, доцент Світлана Моргунцова, високо оцінивши вклад  співробітників кафедри культурології і українознавства в процес опанування студентами рідною мовою, виховання молоді на засадах гуманістичних життєвих принципів. Студентам Світлана Андріївна побажала  чистоти душ, білих халатів, а також чистоти мови нашої рідної держави, яка є і буде розквітати завжди.

Студенти  Роман Блик, Вікторія Прохорова, Анастасія Жеребчук продемонстрували артистичну майстерність, прочитавши  поезії Миколи Вінграновського, Дмитра Білоуса, Миколи Лотоцького, присвячені рідному слову. У виконанні Майкла Оловуро, який  успішно вивчає мову нашої країни, проникливо прозвучала поезія Олександра Олеся «О, слово рідне!». Еліна Киреєва і Вероніка Коваленко заспівали  патріотичну пісню «Мова єднання».

Цікавими були студентські  презентації: тему «Етапи розвитку української мови»  розкрив Антон Дінков, питання мовних новацій у сфері мовного законодавства , а також в  галузі охорони здоров’я - Юлія Дурнева.

У рамках мовного тижня   велику книжкову виставку на тему «Коштовний скарб народу» розгорнула для студентів та викладачів університету наукова бібліотека. Тут зібрано підручники, посібники із загального мовознавства – для практичних занять, самостійної роботи. В  експозиції  розмаїття літератури, присвяченої навчанню іноземних студентів українською мовою. Студенти, котрі приїздять навчатися в університет з різних країн, з цікавістю починають опановувати українську, все більше послуговуються нею в побуті.

ЗДМУ не шкодує коштів для придбання навчальної літератури.  У цьому році  університетом  витрачено майже два мільйони гривень  на нові надходження  лише українською мовою. На ці гроші придбали  понад 6236 примірників навчальної літератури. Цього року для Центру підготовки іноземних громадян закупили на 58 тисяч гривень  920 примірників підручників і посібників. Це краща  навчальна література  сучасного зразка. Загалом, понад сімдесят відсотків книжкового фонду   в університеті нині представлено українською мовою.

Напередодні Дня української писемності і мови, першокурсники всіх факультетів  написали ректорський диктант з української мови. Він має виявити зріз знань,  рівень грамотності студентів, які прийшли в університет.  А ще у такий спосіб, через диктант, майбутні медики відкривають невідомі сторінки історії та культури рідної країни.

У рамках тижня  студенти  I курсу III медичного факультету  спеціальності «фізична терапія, ерготерапія»  відвідали виставу Запорізького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара "Шерлок у спідниці". Цей захід організувала куратор групи 1фт, старший викладач кафедри культурології та українознавства,  кандидат  філологічних наук Олена Вещикова.   Викладачі університету   намагаються прищепити  студентам любов до прекрасного, відтак краще опанувати рідну мову.

А  на кафедрі мовної підготовки  викладачі підготували цілий цикл заходів  до  Дня української писемності й мови. З цієї нагоди іноземні студенти й окремі викладачі вбралися у вишиванки, що надало святу особливого колориту. Індійські студенти, наприклад, співали пісні на слова Тараса Шевченка, розгадували кросворди.

Динамічно й креативно провела зі студентами- першокурсниками з Марокко, які вивчають стоматологію, українську десятихвилинку кандидат педагогічних наук, доцент Жанна Рагріна. Вона використала інтерактивну дошку, на якій послідовно змінювалися мудрі афоризми про мову, вислови українських класиків, поезії, які досить вправно читали юнаки і дівчата.

Студенти  міркували над тим,  як мова допомагає жити, чи важко вивчити мову іншої країни, чи може слово лікувати і навпаки – пригнічувати людину.  Пожвавлення викликала пропозиція назвати слова, з яких почалося для них вивчення української. Найуживанішими виявилися – «хай буде», «іди!», «давай знайомитись» тощо. Важливо, що першокурсники за кілька місяців навчання уже вільно розуміють викладача і так само відповідають йому.

На кафедрі культурології та українознавства ЗДМУ з нагоди Дня української писемності та мови відбувся традиційний огляд – конкурс стіннівок. Такі практикують тут до Шевченківських днів, відзначення пам’ятних дат корифеїв літератури.

Студенти й викладачі ЗДМУ взяли активну участь у написанні радіодиктанту національної єдності.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...