Студенти ЗДМУ в проекті з надання домедичної допомоги

Науковий  сектор Студентської ради  і кафедра медицини катастроф та військової медицини Запорізького державного медичного університету започаткували спільний проект -  курси  з надання домедичної допомоги.


Нещодавно впроваджений, він уже встиг  захопити майбутніх медиків.

Група з 12 студентів навчається  за курсом,  розробленим на основі сучасних рекомендацій European Resustitation Council (ERC), American Heart Association (AHA) та нормативних документів МОЗ України.

Протягом  тижня учасники проекту беруть участь у  триетапних  заняттях за напрямами:  домедична допомога при зупинці кровотеч, серцево-легенева реанімації дітей  та дорослих (із застосуванням автоматичного дефібрилятора), домедична допомога при низці невідкладнах станів.
Студенти мають змогу відпрацювати  навички та поглибити теоретичні  знання з надання домедичної допомоги.  Проводяться  також симуляційні завдання для закріплення всього матеріалу.

Таке навчання  дуже подобається студентам, воно  реально наближає їх до майбутньої професії.  Уже на першому занятті, коли  на практиці  відпрацьовували  нові технології   з надання невідкладної допомоги, вони показали блискучі результати! А на другому та третьому  успішно тренувались діагностувати постраждалих та надавати домедичну допомогу за різних обставин.


Куратори проекту Владислав  Скоба та  Олександр Копотій  ознайомили учасників проекту з новими методиками та прийомами, які успішно застосовуються в порятунку людей в усьому світі. Відтак  студенти 
тепер почуваються впевненіше, бо здатні, якщо доведеться,  вправно скористатися знаннями з надання домедичної допомоги і  врятувати людське життя.

Учасники проекту послуговуються золотим правилом: здобув знання – передай їх іншим. Владислав Скоба, Олександр Капотій та Андрій Добрідній провели відкриті уроки з курсів домедичної допомоги для учнів 7, 8 та 10 класів багатопрофільного ліцею «Перспектива» у Запоріжжі. Учні разом з педагогічним колективом мали змогу не лише прослухати теоретичний матеріал, а й здобути ряд практичних  навичок.

«Ми плануємо розвивати цей проект та охопити якомога більше навчальних закладів, адже ці навички завжди будуть актуальними. У боротьбі за життя важлива кожна секунда, ніколи не можна зволікати. Тому присутність в екстремальних ситуаціях підготовлених людей зробить порятунок ефективнішим», - переконана голова наукового сектору Студентської ради ЗДМУ Аліна Москалюк.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...