В КНУ імені Тараса Шевченка планують створити Європейський інститут

30 січня в Європарламенті депутат Міхал Боні разом з проректором КНУ Володимиром Бугровим, представниками освітніх закладів, громадських організацій та депутатами Верховної Ради України презентували концепцію створення Європейського інституту в Києві при КНУ імені Тараса Шевченка.

«У лютому минає п’ять років від пам’ятних подій Євромайдану 2014 року. Саме в Києві заради спільних цінностей Європи та України молоді українці гинули під прапорами Європейського Союзу. Ось чому так важливо посилити розвиток демократичної думки інтелектуальним осередком, «мозковим центром» (Think Tank)», – наголосив у вступній промові Міхал Боні, депутат Європарламенту.

Саме Європейський інститут в Києві повинен стати «мозковим центром» (Think Tank), який шляхом незалежної експертизи й створенням програм європейської інтеграції України зміцнить фундамент стратегії розвитку країни. «Це стане майданчиком для громадських дебатів та співпраці з неурядовими центрами, що посилить розвиток громадянського суспільства. Важливим завданням Інституту та Університету є навчання як службовців, так і працівників місцевого самоврядування в процесі інтеграції до Європейського Союзу», – відзначив проректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.

«Нам потрібні в Україні експертні знання в реформуванні держави, потрібні програми співробітництва з Європейським Союзом, Інститут є чудовою платформою для цього», – зауважив депутат Верховної Ради України Артур Герасимов.

Свою підтримку створенню Європейського інституту висловили й європейські депутати, які зазначили, що саме зараз країни-члени ЄС повинні створити і розбудовувати фундамент демократії, а цьому слугує освіта, тому створення такого освітнього закладу в Києві наразі є актуальним.

«Дуже важливо, щоб наші партнери в ЄС мали правдиву інформацію про те, що відбувається в Україні, тому сьогодні в Брюсселі українська делегація разом з великою кількістю євродепутатів обговорювали ініціативу створення Європейського інституту на базі КНУ імені Тараса Шевченка. Цей амбітний проект готові підтримати не тільки солідні європейські інститути, а й представники міжнародної бізнес-середовища», – підсумував депутат Верховної ради Сергій Березенко.

Європейський інститут охоплюватиме такі напрямки діяльності: освіта студентів у галузі європейських студій, права, економіки та соціології. Другим компонентом буде підготовка кадрів державних службовців та представників органів місцевого самоврядування, експертів неурядових організацій, а також здобуття досвіду в отриманні коштів від програм ЄС. Основним напрямком роботи Інституту як Think Tank буде творення незалежної експертної публічної дискусії, опрацювання програм та стратегій розвитку України, а також моніторинг економічних та політичних процесів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...