НФаУ уклав угоду про співпрацю з Університетом Вітаутаса Магнуса

4-5 лютого 2019 р. Національний фармацевтичний університет відвідала делегація науковців Університету Вітаутаса Магнуса (Vytautas Magnus University), м. Каунас, Литва.

Вперше знайомство представників закладів відбулося у листопаді минулого року під час ІХ міжнародної фармацевтичної конференції «Наука і практика – 2018» на базі факультету фармації Литовського університету наук про здоров'я, давнього партнера НФаУ з питань науки та освіти, співпраці у рамках програми академічної мобільності Erasmus +.

Університет Вітаутаса Магнуса представляли: декан факультету природничих наук, проф. Сауліус Мікевічус; керівник Центру відкритого доступу інструментального аналізу, керівник наукової групи з розробки методів інструментального аналізу та їх застосування в молекулярному аналізі біологічних об'єктів, синтетичних продуктів і навколишнього середовища, проф. Аудріус Сігітас Марушка; керівник наукового сектора лікарських (ароматичних) рослин Каунаського ботанічного саду Університету Вітаутаса Магнуса, віце-президент фармацевтичного товариства Литовської Республіки, проф. Она Рагажінскене.

У рамках візиту іноземні гості зустрілися з першим проректором з НПР роботи доц. А.І. Федосовим, проректорами з НПР проф. Т.В. Крутских та проф. А.Л. Загайко, деканом факультету фармацевтичних технологій і менеджменту доц. О.О. Суріковим, деканом факультету медичних і фармацевтичних технологій проф. О.І. Набокою.

Делегація відвідала Клініко-діагностичний центр НФаУ, Науково-дослідну лабораторію з вивчення біоеквівалентності лікарських засобів, кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації, ботаніки, фармакогнозії, хімії природних сполук, біотехнології.

Проф. Сауліус Мікевічус провів презентацію Університету Вітауса Магнуса та магістерських освітньо-професійних програм, які пропонує факультет природничих наук випускникам–бакалаврам, також розповів про можливості співпраці у рамках програм подвійних дипломів. Співпраця університетів у напрямку підготовки сучасних фахівців з біотехнології, біології, біохімії вбачається перспективною, враховуючи, що громадяни України вже навчаються в Каунасі, в тому числі і за рахунок стипендіальних програм. Зараз у Литві здобуває другу вищу освіту випускниця НФаУ, магістр фармації Клементін Уерагіе з Руанди.

Проф. Марушка розповів про наукові напрямки Центру відкритого доступу інструментального аналізу, які можуть зацікавити молодих науковців, завідуючих кафедр, аспірантів НФаУ. Окреслив перспективні напрямки наукових досліджень з метою спільних публікацій.

За підсумками візиту укладено угоду про співпрацю між Національним фармацевтичним університетом та Університетом Вітауса Магнуса, проведено обмін навчальними програмами з метою узгодження питання про співпрацю, в тому числі – за програмами подвійних дипломів, спільних публікацій.

Аксенія Калініна, Центр медіакомунікацій НФаУ


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...