У Києві відбувся круглий стріл «Етичний кодекс українського вчителя»

11 жовтня 2011 року в рамках обговорення проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки проведено круглий стіл на тему «Етичний кодекс українського вчителя».


Під час обговорення основними стали питання, покладені в основу проекту Етичного кодексу українського вчителя, розробленого працівниками Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також представниками педагогічної та юридичної громадськості.

Текст документу розміщено на офіційних веб-сайтах Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, обласних управлінь освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти.

«Професія вчителя визначає його особливий статус у суспільстві, який абсолютно обґрунтовано закріплюється повагою. Основними у Кодексі є принципи педагогічної етики між вчителем та керівництвом навчального закладу, між учителем та учнем, між учителем і суспільством», - зазначив Костицький Василь Васильович, голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти опрацьовано численні пропозиції до тексту документу, що надійшли з регіонів України. Зокрема, до обговорення долучилися делегати ІІІ Всеукраїнського з’їзду вчителів. Про це повідомила Поступальська Наталія, начальник відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. «Сьогодні є можливість врахувати положення щодо педагогічної етики у тексті проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, який розглядатиметься на З’їзді», - наголосила вона.

В обговоренні взяли участь представники Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту обдарованої дитини НАПН України, Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи, Інституту лідерства та соціальних наук Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних кадрів, директори загальноосвітніх навчальних закладів, педагоги, представники громадських об’єднань.

За результатами круглого столу прийнято резолюцію, у якій, зокрема, зазначено про продовження розгляду проекту Етичного кодексу українського вчителя на зборах трудових колективів, районних та обласних конференціях із залученням представників батьківської громадськості.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...