У Запорізькому державному медичному університеті почали працювати курси УЗД

На базі міжкафедрального тренінгового Центру розпочали роботу курси спеціалізації та підвищення кваліфікації з ультразвукової діагностики.

Цю ідею факультету післядипломної освіти, підтриману керівництвом вишу, ректоратом ЗДМУ на чолі з професором Юрієм Колесником,  успішно впроваджує в дію команда висококваліфікованих фахівців, яку очолює доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри  мультимодальної діагностики і пропедевтики  Віталій Сиволап.

Перше заняття зі слухачами провела в ролі викладача, який подає основи УЗД –діагностики , кандидат медичних наук,доцент  Наталія Туманська. Слухачі, які працювали за трьома апаратами УЗД, у прямому розумінні засипали Наталію Валеріївну запитаннями, навперебій просили подивитися, чи правильні їхні дії і були в цьому схожі на студентів.

«Уже перші години першого заняття промовисто свідчать про те, що наш проект матиме величезний резонанс серед лікарів – практиків, науковців, співробітників кафедр нашого, інших медичних вишів, - переконана Наталія Туманська .-  Адже в руках умілого фахівця УЗД – апарат слугує незамінним помічником  лікарів усіх без винятку спеціальностей. Ми й хочемо дати кожному, хто бажає професійного поступу, таких помічників. Курси сплановано так, що слухачі зможуть набути нових знань  з  кардіології, діагностики судин, урології, акушерства й гінекології, навчаться досліджувати органи черевної порожнини, щитоподібну залозу. Широкі можливості відкриває ультразвукова діагностика в дитячій лікарській практиці.

Усім, хто забажає підвищити кваліфікацію  на курсах, просто пощастить, адже  зі слухачами працює  професійна  команда  науковців, які володіють сучасними методиками діагностики  -   спеціаліст високого класу у сфері ультразвукової діагностики професор Віталій Сиволап, доктори медичних наук, професори Дмитро Барковський, Михайло Колесник, Віктор Губка, Дмитро Лашкул, Таміла Шумна, кандидати наук з потужним практичним досвідом. Сьогодні перше заняття пройшло з великою зацікавленістю роботи на апараті УЗД  наших колег з кафедр університету, зокрема, молодих хірургів, почали пізнавати ультразвукову діагностику асистенти кафедр дитячих хвороб, акушерства й гінекології. До слова, ми почали працювати в прекрасних умовах, які створено в міжкафедральному тренінговому центрі, де уся сучасна потрібна апаратура, все для слухачів продумано до дрібниць.    Одне слово, процес пішов, чекаємо нових курсантів».

За одним з апаратів – завідувач кафедри хірургії та анестезіології ФПО, доктор медичних наук, професор  Сергій Завгородній.

«Ідея університету організувати такі курси на своїй базі заслуговує найвищої оцінки, - каже Сергій Миколайович.-  Дізнавшись про це, я одразу прийшов сюди. Деякі навички в такій діагностиці маю, але хочу їх удосконалити. Буваючи за кордоном, постійно бачиш зарубіжних колег усіх спеціальностей за такою діагностикою. УЗ – дослідження виконують  хірурги до, під час, після оперативних втручань. Це невід’ємна складова лікувального процесу і сучасний лікар обов’язково має нею володіти. Тим паче, вона абсолютно не шкідлива для пацієнта, це чудовий скринінг. Окрім того, якщо сам на апараті бачиш, як виглядає той чи інший орган, його патологію, впевненіше дієш в операційному полі. Й, зізнаюсь, отримуєш моральне задоволення від процесу. Мені, наприклад, нові знання у сфері УЗ - діагностики допоможуть ще й якісніше й ефективніше організовувати  процес навчання студентів».

Вперше самостійно сів за апарат УЗД і побачив, як б’ється людське серце, асистент кафедри дитячих хвороб Сергій Потапенко. «Я давно хотів опанувати ультразвукову діагностику, - зізнається, - але не було нагоди. А тут гарна новина – курси відкрив рідний університет! Це здорово, адже  моя спеціальність – дитяча кардіологія, передбачає досконале володіння сучасними методами діагностики. Сподіваюсь, за три місяці я зможу багато  дечому навчитися».

Уважно дивиться на монітор, асистент кафедри хірургії та анестезіології ФПО Михайло Данилюк. Каже, що раніше доводилося спостерігати, коли за апаратом працював фахівець, а коли проводиш діагностику самостійно, зовсім інші відчуття. Знання з УЗД допоможе йому, хірургу Центру екстремальної медицини, впевненіше володіти малоінвазивними методами хірургії, відкриє ширші можливості для професійного зростання.

Отже, початок покладено. Нові знання, які пропонує ЗДМУ, нікому не стануть зайвими, навпаки, це стильно і сучасно.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...