Молода генерація ЗДМУ демонструє науковий пошук

В  ЗДМУ відбулася  реєстрова науково–практична конференція з міжнародною участю молодих вчених та студентів «Актуальні питання сучасної медицини і фармації 2019».

Упродовж трьох днів проходили секційні засідання, які охопили  увесь спектр проблематики, що розробляють науковці університету, за такими напрямами: «Актуальні питання медичного та фармацевтичного права», «Фундаментальні медико–біологічні дослідження – для медичної практики», «Актуальні проблеми сучасної клінічної медицини», «Сучасні аспекти стоматології», «Від органічного синтезу та пошуку рослинної сировини – до створення нових лікарських препаратів», «Гуманітарні науки в медико – фармацевтичній освіті».

Загалом під час роботи конференції свої доповіді виголосили 229 молодих вчених та студентів. Модераторами  секційних засідань виступали  провідні вчені ЗДМУ, завідувачі кафедрами, професори та доценти.

По завершенні роботи секцій в актовій залі університету відбулося пленарне засідання конференції. Відкрив його привітанням голова оргкомітету конференції, ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник. Він відзначив потужний доробок, що його зробили молоді науковці і студенти упродовж року, працюючи в різних галузях медичного та фармацевтичного напряму, а також подякував молодій науковій генерації за наполегливість і послідовність у їхньому пошуку, що вселяє надію на гідну наступність поколінь людей, які розвиватимуть науку у перспективі.

За традицією пленарне засідання вів голова Ради молодих вчених ЗДМУ, доктор біологічних наук Сергій Павлов. Увазі присутніх було представлено шість доповідей, які за значимістю, актуальністю і розробкою тематики досліджень було відібрано у секціях як кращі. Першим доповідь на тему «Медичне та фармацевтичне право, як галузі права та навчальні дисципліни: сучасний стан та перспективи розвитку на прикладі Запорізького державного медичного університету» виголосив докторант кафедри УЕФ, медичного та фармацевтичного права Олександр Герман. Від кафедри патологічної фізіології виступала аспірант Анастасія Ширяєва, її  дослідження присвячувалося актуальній проблематиці у галузі фундаментальної медицини, а саме -  вивченню патогенезу артеріальної гіпертензії. Наукову школу дослідження інфекційних хвороб представив асистент кафедри інфекційних хвороб Кирило Калашник, який зосередився на новітніх методиках боротьби з хронічним гепатитом С. Сучасний погляд на проблему неспроможності колоректального анастомозу, і у зв’язку з цим -  нові технології в малоінвазивній хірургії, хірургічні тактики  висвітлив у своїй науковій роботі аспірант кафедри факультетської хірургії Ігор Кононенко. Оригінальними напрацюваннями щодо застосування родентотерапії у практиці дитячої психіатрії поділилася з учасниками конференції старший лаборант кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології Анна Скрипник. Складне цікаве дослідження в галузі хімічної науки продемонстрував аспірант кафедри органічної хімії Валерій Ставицький.

Така потужна праця усього загалу молодих науковців знайшла гідну винагороду. Наказом по університету кращих з цієї когорти премійовано. Так, народжено дипломами призерів науково – практичної конференції та грошовими преміями усіх, хто зайняв перші, другі і треті місця на секційних засіданнях. Преміями в розмірі одинарної академічної стипендії нагороджено студентів – призерів II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей і спеціальностей у 2018 – 2019 н.р.  Премії отримають також переможці III Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології. Дипломами призера та грошовими преміями відзначено молодих вчених та аспірантів, які зробили найкращі доповіді на пленарному та секційних засіданнях конференції. Відзначено також ряд активних організаторів конференції. Усього на преміювання студентів–науковців, співробітників та професорсько–викладацького складу виділено майже 350 тисяч гривень.

На пленарному засіданні обрали нових членів Наукового товариства молодих вчених та студентів університету.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...