У Запорізькому державному медичному університеті працює Школа молодого викладача

Третій рік поспіль в ЗДМУ сідають за парти слухачі Школи молодого викладача. У п"ятнадцяти з них, представників різних кафедр університету, розпочався навчальний рік.


Оригінальний університетський проект реалізують за підтримки ректорату кафедри культурології та українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, а також відділу навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів, наукової бібліотеки.

В тому, що знання, отримані молодими викладачами у Школі, є неоціненними у їхній повсякчасній педагогічній практиці, вже ніхто не сумнівається: випускники двох попередніх курсів набули практичного досвіду від досвідчених колег,  послуговуються  під час спілкування зі студентами їхніми професійними порадами, що додає уміння триматися перед аудиторією, упевненості у поданні навчального матеріалу.
«Саме з огляду на затребуваність такого навчання ми починаємо наш третій його період, - підкреслила, відкриваючи перше  у цьому навчальному році заняття, керівник підрозділу «Школа молодого викладача» ЗДМУ,  завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук,  професор Ольга Турган. – По завершенні двох років навчання, на підставі опитування слухачів, ми узагальнили їхні рекомендації щодо змістового наповнення наших планів, розробки тематики занять  і відповідно будуємо нашу подальшу роботу».

Ольга Дмитрівна ознайомила слухачів з календарно – тематичним планом роботи Школи. Навчання триватиме за трьома змістовими модулями: «Логіко – філософський практикум риторичної та комунікативної компетентності», «Психолого – педагогічна та методична підготовка молодого викладача», «Конфліктологія в сучасній вищій освіті. Розвиток креативного мислення».
На першому  занятті слухачам запропонували відповісти на запитання анкети, розробленої  доцентом кафедри культурології та українознавства Юрієм Ганошенком, в подальшому вони спільно  її проаналізують.

Навчання обіцяє бути насиченим. Зразки різних форм методики викладання, особливості ораторського мистецтва та інші актуальні теми молоді подадуть завідувачі   кафедр культурології та українознавства і суспільних дисциплін, професори Ольга Турган та Ірина Утюж. Допоможуть молодим колегам-початківцям  набути педагогічного хисту також професор Тетяна Гребенюк, доценти Юрій Ганошенко, Оксана Сидоренко, Світлана Козиряцька, Тетяна Шадріна, Наталія Спиця та інші. Професор Олексій Рижов  глибше ознайомить їх з дистанційними формами навчання, методикою створення онлайн – курсів. Як і попереднього року,  зі слухачами працюватимуть викладачі – клініцисти. І, безперечно, усіх зацікавлять новинки: майстер – клас із викладання фахових дисциплін презентуватиме завідувачка кафедри патологічної  фізіології, професор Ольга Ганчева, а круглий стіл з обміну досвідом викладання проведе завідувачка кафедри біохімії, професор Катерина Александрова. Передбачені також  інтерактивні форми роботи - дискусії, тренінги,  презентації проектів, опанування інноваційними технологіями в педагогічному просторі.

Одне слово, молодим викладачам працювати у Школі буде цікаво і креативно. У підсумку навчання  вони підготують самостійне дослідження на обрану тему.  А першу лекцію на тему  «Філософія освіти: тенденції сьогодення, перспективи розвитку»  слухачам прочитала  доцент кафедри суспільних дисциплін Наталія Спиця.  Слухали з інтересом, конспектували, як сумлінні студенти.


Поділіться з друзями:   

Останні новини