Майбутні лікарі із ЗДМУ провели ряд волонтерських просвітницьких заходів у навчальних закладах міста

«Кожна людина у світі може врятувати життя!» - під таким гаслом проходив Всесвітній день реанімації серця (World Restart a Heart day), до якого приєдналась студентська молодь ЗДМУ.


За підтримки ректорату вишу, Студентської ради, кафедри медицини катастроф та військової медицини,  майбутні лікарі провели ряд волонтерських просвітницьких заходів як в рідному університеті, так й у навчальних, дитячих дошкільних закладах міста.

Студент 5 курсу другого медичного факультету, інструктор з домедичної допомоги  Владислав Скоба, який був координатором усіх подій цього дня, вважає, що  тренінги щодо порятунку людини, котра потрапила в біду, конче потрібні для широкої маси населення. Адже не виключено, що на їхніх очах може стати зле людині, якій до приїзду «швидкої» потрібна негайна допомога.

Тому яскравий  флешмоб з навичок реанімації серця відбувся передусім для студентів медичного університету, у холі аудиторно – спортивного корпусу. Обізнані волонтери на манекенах під музику демонстрували, як поводитися у випадку, коли людині стало зле і вона непритомна. Наголосили, що спершу слід оцінити ситуацію, відтак, викликавши швидку допомогу, почати реанімаційні дії. Особливо важливо правильно виконувати компресії грудної клітки. Вправлятися у цих маніпуляціях мали можливість усі охочі студенти.

Цього дня Владислав Скоба разом зі студентом 4 курсу першого медичного факультету Андрієм Добриднієм провели майстер–клас з дев’ятикласниками ліцею «Перспектива». «Щиро дякуємо волонтерам медичного університету за професійні знання, які вони чітко донесли нашим вихованцям, - звернулася з подякою в ЗДМУ заступник директора навчального закладу Анна Паскевич. – Студенти вже не вперше проводять подібні заняття, діти їх сприймають з цікавістю, вони стали нам добрими друзями».

Так само з інтересом відбувся майстер – клас для вихователів дитячого садочка «Кобзарик», що у Вознесенівському районі міста. Тут волонтери навчали дорослих легеневої реанімації дітей. З учнівською молоддю ліцею №99 працювали студенти 6 курсу першого медичного факультету  Сергій Запорожець і Євген Решетилов. А в міжкафедральному тренінговому центрі ЗДМУ студенти першого медичного факультету Олександр Копотій і Аліна Москалюк провели  тренінг з розширеної реанімації для тих, хто опановує військову підготовку на кафедрі медицини катастроф та військової медицини.


Поділіться з друзями:   

Останні новини