У ЗДМУ лікарі-інтерни та студенти обговорили актуальні питання імунопрофілактики

«Основи імунопрофілактики» – науково-практичну конференцію на таку актуальну тему організувала і провела  кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ, координатором виступила завідувачка цієї кафедри професор Людмила Боярська.


Конференція  мала широкий резонанс, у ній взяли участь лікарі-інтерни, студенти-шестикурсники. У вщерть переповненій аудиторії  з доповідями виступили лікарі–інтерни  першого року навчання  з фаху «педіатрія», «неонатологія», «внутрішні хвороби», «хірургія».  Дослідження ґрунтовні і виконані на високому рівні, адже кураторами  молодих лікарів були досвідчені наставники, співробітники кафедр дитячих хвороб, інфекційних хвороб, дитячих інфекційних хвороб, загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти,  сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології. Представники кафедр завітали на конференцію, щоб підтримати молодь.

Уже сама тема наукового зібрання свідчить про його актуальність як для лікарів, так і для суспільства. Адже суперечки про те, щеплювати дітей, чи обійтися, не вщухають, а на тлі недостатньої поінформованості населення  зростають ризики захворюваності  і дітей, і дорослих. Промовисто підтвердила це пошесть кору в країні і нашому регіоні.

З огляду на це лікарі – інтерни  обрали  важливі напрями  досліджень, з якими виступили перед широкою аудиторією. Йшлося про важливість щеплення з перших днів життя, вакцинацію за «календарем», особливості проведення планової та сезонної вакцинації осіб з наявністю соматичної патології,   методи подолання стресових реакцій при проведенні вакцинації у дітей. Актуально прозвучали теми  імунопрофілактики вірусного гепатиту В, профілактики таких небезпечних уражень, як сказ, правець.

Професор Людмила Боярська  відзначила  гарну підготовку  лікарів–інтернів, вони наочно підтверджують високий рівень навчання на етапі післядипломної освіти. « Уже п’ять років поспіль ми проводимо такі конференції, залучаючи старшокурсників, щоб вони пересвідчилися, яким цікавим  може бути освітній процес після отримання диплому, - зазначила завідувачка кафедри. - Попередні конференції були присвячені проблемам харчування, імунології тощо. Зараз тема особливо важлива – імунопрофілактика. Інтерни самостійно працюють над дослідженнями на підставі засвоєного теоретичного матеріалу та набутого, бодай невеликого, власного досвіду. Звичайно, викладачі допомагають їм вірно розставити акценти, навчають мистецтву вербального спілкування з аудиторією. Ми, як педагоги, вважаємо, що це має неоціненне значення в процесі формування майбутнього лікаря».


Поділіться з друзями:   

Останні новини