Більшість українських студентів у Польщі обрали виші з неякісною освітою

Про мотиви українських  студентів, які обирають польські виші, говорили  ефірі телеканалу «Україна».


Присутня у студії Міністр освіти і науки України Ганна Новосад розповіла, що відповідно до наявних статистичних даних, більшість українських студентів, котрі вступили до вишів Польщі, обрали далеко не провідні навчальні заклади.

«Результати досліджень, проведені одним із аналітичних центрів, на які ми постійно покладаємся в побудові освітньої політики, кажуть про те, що опитані студенти з Польщі та інших країн, в першу чергу, обрали ті університети через кращі соціально-економічні умови та перспективи працевлаштування. Якщо проаналізувати в яких вишах навчаються наші студенти в Польщі, то, на превеликий жаль,  вони не їдуть у Варшавський або Ягелонський університет, вони їдуть у недорогі приватні виші, де зараз частка студентів з України складає 60-70%. Там вони отримують погану якість освіти з однією метою  -залишитись у Польщі. Звісно, що і в провідних польських вишах навчаються наші студенти, але це сотні, а не десятки тисяч”, - наголосила вона.

“Це питання набагато ширше ніж якість освіти. Тому коли говорять, що у цьому винне ЗНО, яке змішує наших студентів їхати навчатись за кордон, то це повна нісенітниця”, - наголосила Ганна Новосад


Поділіться з друзями:   

Останні новини