SIEMS досліджував результативність банків країн з ринками що швидко розвиваються

Інститут дослідження швидко ринків Московської школи управління СКОЛКОВО (SIEMS) пропонує Вашій увазі нове дослідження - «Світова економічна криза і результативність банків країн з ринками що швидко: дослідження ефективності банків».


Глобальна фінансова криза викликала величезні потрясіння в банківському секторі розвинених країн, і у вересні 2011 року відновлення економік більшості країн розвиненого світу все ще пов'язане з труднощами. Як наслідок, банки країн BRIC набувають все більшої значимості на світовому ринку. За даними агентства Bloomberg 44% з 100 найбільших банків становлять банки з країн БР, тоді як у 2002 і 2007 роках ця частка становила 21% і 30% відповідно.

В останньому огляді SIEMS група вчених оцінює, наскільки хорошими були результати діяльності банків країн BRIC в роки, що передували фінансовій кризі 2007-2008 років, і в період кризи, і пояснює чинники, які привели до таких результатів.

Серед найбільш значимих висновків дослідження наступні:

  • Глобальна фінансова криза в найменшій мірі торкнувся банківський сектор Китаю, а найбільшою - Росію.
  • Ефективність банків країн БРІК підвищилася завдяки швидкому економічному зростанню та збільшенню ВВП цих країн.
  • У Бразилії та Китаї інституційні та макроекономічні умови в більшій мірі сприяють зростанню вимірюваної прибутком ефективності банківського сектора.
  • Відносно високий рівень капіталізації банків і резервів на можливі втрати по позиках сприяв підвищенню рівня ефективності банків країн БРІК до і в період глобальної фінансової кризи.

У дослідженні наголошується, що найбільші банки країн БРІК стикаються з деякими проблемами. Наприклад, в результаті реалізації в 2007-2008 рр.. величезного пакету стимулів, обсяг обслуговуваних кредитів у банківському секторі Китаю, швидше за все, зросте. Банківська галузь Індії потребує подальшої консолідації. Бразилію відрізняє висока залежність банків від короткострокових позик, наданих внутрішніми та міжнародними інвесторами, а це може викликати занепокоєння з приводу проблеми ліквідності і збільшення обсягу обслуговуваних кредитів у банківському секторі країни. Відновлення банківського сектора Росії після 2009 року йде повільно, незважаючи на досить активне зростання ВВП.

У дослідженні цього місяця робиться висновок про те, що перспективи розвитку банків країн БРІК є стабільними і потенційно ці країни здатні підвищити свій вплив на світовому банківському ринку, за умови успішного вирішення майбутніх проблем.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...