У ЗДМУ відбулися клінічні змагання у віртуальному середовищі

На базі ЗДМУ, у міжкафедральному  тренінговому Центрі, відбулися клінічні змагання у віртуальному середовищі – Virtual Patient Challenge - з використанням інтерактивного віртуального пацієнта.


В Україні такі змагання проходять вперше, у них взяли участь студентські команди  вищих закладів медичної освіти зі Львова, Луганська, Дніпра, Полтави, Черкас.

Учасників змагань привітав ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник.

Запорізький державний медичний університет представляли три команди – терапевтичного, педіатричного профілів і збірна. Участь в змаганнях брали шестикурсники, які вже мають клінічне мислення,  ознайомлені з протоколами невідкладних станів, куди входила кардіологія, неврологія, пульмонологія, ендокринологія. «Такі змагання є ідеальною можливістю перевірити свої клінічні знання на практиці. Пацієнт  віртуальний, але він максимально наближений до реального, - прокоментувала керівник  міжкафедрального тренінгового Центру Катерина Романова. – Завдяки передовій технології імітації Body Interact студенти повністю відповідають за пацієнта, як у реальному житті. Це змушує діяти швидко, приймати командні рішення. У такий спосіб ми можемо всебічно оцінити знання, уміння та навички студентів, які протягом шести років навчалися правильному лікуванню та діагностиці пацієнтів з невідкладними станами.

Змагання були досить насиченими, складалися з двох турів. У першому змагалися учасники всіх семи команд, у другому – три, які отримали найкращі бали. У фінал вийшла команда Луганського медичного університету(м.Рубіжне), яка посіла перше місце, і дві команди ЗДМУ, що здобули відповідно – друге і третє. Слід зазначити, що  команди нашого університету виступили гідно, студенти  впевнено йдуть до своєї мети, готові до нових випробувань. У цьому їм сприяє віртуальний пацієнт, до речі, із команд, які брали участь в змаганнях, лише два, окрім Запорізького, медичних  університети мають таку технологію.

Усю командну роботу оцінювало максимально об’єктивне журі, що складалося з представників  розробника програми Body Interact, які мали на меті навіч побачити, як вона  працює. Досі такі програми використовувалися в Європі. Тепер вона є і у нас, і ми мали змогу першими в Україні показати це на практиці».

Цікавими і напруженими видалися  майстер – класи з невідкладної допомоги, що відбувалися в рамках змагань. Їх  проведення очолював доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини  Олег Льовкін, допомагали йому студенти – старшокурсники, які навчаються на цій кафедрі. Вони демонстрували вишкіл з допомоги постраждалим у ДТП,  при зупинці кровотечі, розширеної реанімації та надання допомоги при бойовій травмі.

 


Поділіться з друзями:   

Останні новини