Відтік українських студентів до Польщі скоротився, - Єгор Стадний

Щорічний приріст чисельості студентів, котрі навчаються в польських вишах, почав зменшуватись..


Про це сьогодні розповів заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний на зустрічі з викладачами та студентами університетів Полтави.

Єгор Стадний нагадав, що попередні чотири роки він займався статистичним дослідженнях на тему навчання українців у закордонних вишах, у тому числі, вивчав також і їх мотивацію.

“Під час дослідження було перевірено декілька гіпотез. Одна з них, це те, що навчання за кордоном дозволяло особам чоловічої статі уникнути призову. Також існувала гіпотеза, що їх не влаштовує рівень якості освіти у вітчизняних вишах. Коли ми провели опитування цих стдентів у Польщі, Чехії та Словаччині, то побачили, що домінуючою причиною  є соціально-економічне становище, котре не влаштовує абітурієнтів та їх батьків, а не якість освіти чи ЗНО. В пошуку таких благ, як економічний рівень, впевненість у майбутньому та захист гідності молоде покоління і виїжджає за кордон”, - зазначив він.

“Чи можемо ми, виділяючи додаткові бюджетні кошти, якось стримати їх виїзд із таких мотивів? Ні, адже ці фактори є загальними для багатьох сфер держави. Але є і позитивні новини. Останній статистичний звітний рік показав у тричі менше зростання ніж у попередні два роки кількості студентів, що обрали польські виші. Тобто, у попередні роки їх кількість зростала на 7-8 тисяч осіб щорічно, а минулого року лише на 2,5 тисячі”, - підкреслив заступник міністра.

Як наголосив Єгор Стадний, це відбувається тому, що особи, котрі закінчили в Польщі провінційні виші, які не надають якісних освітніх послуг та не знають польської мови на потрібному рівні, не можуть нормально працевлаштуватись там. Тому вони або погоджуються на роботу, яка не відповідає отриманій кваліфікації у виші, або повертаються до України.

«Адже реальність така, що після польського вишу люди не можуть отримати роботу, котра відповідатиме їх очікуванням. Звісно, є і позитивний досвід навчання в Польщі, коли випускники отримавши якісну освіту в провідних польських вишах, знаходять хорошу роботу. Але такого досвіду менше. Крім того, різниця в доходах між поляками та українцями скорочується. Якщо раніше різниця була у 5 разів, то зараз - у 2,5 -3. Причиною цього є те, що наші роботодавці відчувають великий кадровий голод та змушені підвищувати рівень оплати праці”, - наголосив він.


Поділіться з друзями:   

Останні новини