Житомирський агроекологічний став "Поліським національним університетом"

Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан оприлюднив наказ Міністра освіти і науки України Ганни Новосад №329 від 3 березня 2020 року про перейменування навчального закладу.


«Житомирський національний агроекологічний університет перейменовано у Поліський національний університет.  Вітаю колектив та студентів з високим визнанням наших спільних досягнень. Велика вдячність усім, хто підтримав університет на нашому шляху до нових здобутків на благо України», – додав Скидан.

Відзначимо, що активну роботу щодо перейменування ЖНАЕУ розпочали  восени 2018 року. Ще тоді у Міністерство були направлені звернення трудового колективу і   конференції студентського самоврядування. Відповідні клопотання на розгляд відправлялися повторно і наразі  після їх розгляду було прийнято рішення про перейменування закладу вищої освіти.

Стара назва університету, йшлося у зверненнях, не зовсім актуальна, адже з 27 спеціальностей  лише 26% – аграрні. Фактично ЖНАЕУ вже давно вийшли за межі суто аграрного закладу і назва давала дещо звужене уявлення про університет.

Нагадаємо, що протягом останнього  часу університет суттєво покращив свої позиції у вітчизняних та міжнародних рейтингах, було оновлено лабораторії на різних факультетах, з’явився сучасний комп’ютерний центр та інформаційний центр ЄС, відкрили інжинірингову школу, лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», центр енергоефективності громад, регіональний космічний центр «Полісся», інше.

Разом з тим, покращується і матеріально-технічна база, придбано додаткове обладнання для проведення досліджень і практичних занять, автомобілі, трактори, маршрутний автобус, збудували навчальну теплицю, екосквер,  облаштували контактний зоопарк.

Крім цього, за останній рік ЖНАЕУ значно посилив свої напрацювання у сфері космічних технологій і наразі це один із  напрямків, який відкриває низку перспектив для потенційних партнерів. Зокрема,  йдеться про організацію і проведення форуму  «Космічні технології для агробізнесу», Національного форуму «Корольов. Космос. Житомир», а також про можливості «Використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності», антенну станцію на базі  агроуніверситету для прийому інформації з космічних апаратів, нещодавнє підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, пілотну концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та  ГІС, якою вже зацікавилися три громади Житомирщини, інше.

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету вже мають успішний досвід поєднання навчання і роботи на  виробництві. Наприкінці 2018 року ЖНАЕУ  та  ПП «Галекс-Агро» розпочали впровадження спільного  проєкту з дуальної освіти, а з лютого 2019 року 22 студенти з шести різних спеціальностей протягом кількох місяців  проходили стажування на базі підприємства. Їм виплачували заробітну плату, забезпечували житлом і харчуванням,  після завершення стажування кращі студенти отримали пропозиції працевлаштування.  Крім цього, у вересні 2019 року Житомирський національний агроекологічний університет та Малинський професійний ліцей здобули перемогу у конкурсі на найкращу концепцію Центру дуальної освіти. На реалізацію своїх  ідей вони отримають 180 тисяч гривень з обласного бюджету. Наразі до проєктів дуальної освіти залучено близько 60 студентів, а угоди про співпрацю в цьому напрямку підписані майже із сотнею підприємств та компаній.

Також близько тисячі студентів ЖНАЕУ щорічно проходять закордонну практику. Досвід закордонних стажувань, участі в конференціях, семінарах та реалізації міжнародних проєктів мають і викладачі цього закладу вищої освіти.

Довідково

На  8 факультетах  Житомирського національного агроекологічного університету (технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини) готують фахівців за 27 спеціальностями.   Враховуючи темпи та рівень розвитку ЖНАЕУ,  він з агроекологічного став класичним багатопрофільним закладом вищої освіти, який за кількістю студентів денної та заочної форм є найбільшим в регіоні – тут навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей, а це понад 7 тисяч студентів. Житомирський національний агроекологічний університет  є базовим для підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). До його структури, окрім 8 факультетів, 42 кафедр і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах, 10 навчальних корпусів і 8 гуртожитків, входять також Ботанічний сад, дослідне поле, навчальна ферма, лабораторія кінології, навчальна пасіка, навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини,   хіміко-аналітична лабораторія, Центр еколого-енергетичних технологій, лабораторія екології лісу, музей грунтів і мінералів, лабораторія геодезії та землеустрою, наукова бібліотека, лабораторія відновлювальної енергетики. На базі ЖНАЕУ функціонує Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», проводиться ярмарок органічної продукції, Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво».

За інформацією прес-служби університету


Поділіться з друзями:   

Останні новини