В Міносвіти розглядають можливість розпочати вступну кампанію пізніше

В Україні розробили два варіанти проведення цьогорічного ЗНО, яке відбудеться за будь-яких умов, але вносити корективи у тести через дистанційне навчання не будуть.


Про це у ефірі «Сніданку з 1+1» розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій.

«На сайті Міністерства освіти оприлюднені варіанти проведення ЗНО, якщо в нас до навчання повертаються до початку травня, то в травні проводим пробне ЗНО. Якщо повертаємось - в червні, то в червні буде пробне ЗНО. Основна сесія ЗНО незважаючи на початок навчання буде стартувати 25 червня. Це такі попередні дії. Якщо карантин не закінчується, то по його завершенню ми зможемо провести пробне і основне ЗНО. А відтак будуть змінені дати вступної кампанії», - заявила Мандзій.

Вона додала, що дати змін вступної кампанії будуть скориговані відповідно до проведення основної сесії ЗНО. Разом з тим, Мандзій додала, що те наповнення, яке вже є у завданнях ЗНО, змінюватись через дистанційне навчання не буде і запитання всі залишатимуться.

Виконувачка обов'язків також наголосила, що проводитись олімпіади все ж не будуть, тож додаткових балів не буде під час вступу, "всі цього року будуть у рівних умовах". Не буде і державної підсумкової атестації для учнів 4 -9 класів.

Разом з тим у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

ПЕРШИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ДО 1 ТИЖНЯ ЧЕРВНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригувальне навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО. ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня. Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

ДРУГИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ТРИВАЄ ДО ПОЧАТКУ СЕРПНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригувальним. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня. ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня.

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться від 1 вересня.


Поділіться з друзями:   

Останні новини