У дніпропетровському університеті готували школярів до олімпіад

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся олімпіадний тренінг для учнів 9-11 класів шкіл Придніпровського регіону.


Як зазначають вчителі, сьогодні зацікавленість школярів у математиці невисока, тому викладачі середньої та вищої шкіл постійно шукають нові форми і методи роботи з обдарованими дітьми. Основним завданням нового олімпіадного тренінгу, започаткованого в ДНУ, є популяризація математичних знань, пошук математично обдарованих дітей, залучення їх у подальшому до дослідницької роботи в системі Малої академії наук, професійна орієнтація.

У тренінгу “Комбінаторні задачі. Теорія чисел. Класична планіметрія”, що проводився на базі механіко-математичного факультету та Центру довузівської підготовки ДНУ, взяли участь 104 учні з різних шкіл та ліцеїв Дніпропетровщини. Викладачі, аспіранти і студенти мехмату ДНУ обговорювали та детально розбирали усі завдання з юними математиками. Дуже добре, що учасникам тренінгу - майбутнім абітурієнтам, вдалося поспілкуватися з молодими науковцями й студентами, серед яких багато переможців олімпіад різного рівня, зокрема, і міжнародних.

У межах тренінгу були передбачені також консультації з учителями профільних фізико-математичних класів з приводу підготовки до математичних олімпіад та організації факультативних занять. За результатами аналізу учнівських робіт виявилося, що в Придніпровському регіоні достатньо великий потенціал математично обдарованої молоді. У той же час, зазначають фахівці, у системі математичної освіти регіону існують і деякі проблеми. Так, недостатньо уваги приділяється питанням елементарної теорії чисел та комбінаторним задачам, у тому числі, й у класах з поглибленим вивченням математики (ці питання входять в чинну шкільну програму).

«Математичні олімпіади, конкурси МАН, інші змагання дозволяють розкрити творчий потенціал школярів. Педагогам відомо, що здоровий змагальний дух між різними навчальними закладами активно підвищує мотивацію учнів, - говорить заступник директора, вчитель Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю при ДНУ ім. О. Гончара (ДОЛІФМП) Ірина Григорівна Ільченко. - У той же час робота з обдарованою молоддю, яка, перш за все, пов’язана з новою формою проведення математичних олімпіад, вимагає більш тісної координації. Під час круглого столу, який відбувся у жовтні в рамках щорічного математичного турніру «Еврика», вчителі двох провідних ліцеїв при ДНУ запропонували проводити спільні заходи, які виявлятимуть проблеми та допомагатимуть учням і вчителям ефективно організовувати роботу з підготовки до математичних олімпіад високого рівня. На підтримку цієї пропозиції виступив декан Олександр Васильович Хамініч від усього механіко-математичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара, Ірина Григорівна Баланенко від Центру довузівської підготовки ДНУ, Тетяна Василівна Балашова від Регіонального центру моніторингу освіти».

По завершенні тренінгу декан механіко-математичного факультету О. В. Хамініч розповів учням та їхнім учителям про університет, і зокрема, про мехмат та запросив відвідати День першокурсника механіко-математичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Наступний тренінг відбудеться у грудні цього року. Запрошуються усі, хто прагне вдосконалюватися та прагне нових математичних знань.

Прес-служба ДНУ


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...