Дмитро Табачник провів нараду з керівниками регіональних центрів оцінювання якості освіти

14 липня 2011 року під головуванням Міністра Дмитра Табачника у міністерстві відбулася нарада з керівниками регіональних центрів оцінювання якості освіти.


У нараді також взяли участь Перший заступник Міністра Євген Суліма, Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина зайцева, голова спілки ректорів вищих навчальних закладів, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та керівники вищих навчальних закладів України.

Під час наради підбито попередні підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року та презентовано проект під назвою «Експеримент 2010-2012 рр. з упровадження тесту загальної навчальної компетенції (ТЗНК) у системі ЗНО абітурієнтів».

Дмитро Табачник поділився з присутніми приємною новиною: «Перш за все хочу повідомити, що вчора Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким виділено 17,5 млн. гривень на реконструкцію та упорядження окремого приміщення Українського центру оцінювання якості освіти. Сподіваюся, що на наступний рік Центр буде не в приймах в навчальному закладі, а у власному приміщенні».

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник зазначив, що ЗНО 2011 року проведено організовано, в межах запланованих обсягів та термінів, встановлених Міністерством.

Стосовно особливостей організації ЗНО у цьому році Дмитро Табачник зазначив: «У тестах із історії України, біології, географії уперше були використані завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Для того, щоб ознайомити майбутніх абітурієнтів із цією формою завдань, розмістили на сайті Центру відповідну інформацію. Такі ж завдання були запропоновані абітурієнтам і під час пробного тестування. Час на виконання тесту з історії України та географії збільшено до 150 хв. У тестах із іноземних мов зменшено кількість завдань із 51 до 46. Надано можливість абітурієнтам самостійно формувати заяви-реєстраційні картки з допомогою спеціальної комп’ютерної програми, що поширювалася через мережу Інтернет (для осіб, які не мали доступу до мережі Інтернет, або не могли працювати з ПК було створено мінімально необхідну мережу пунктів реєстрації). Рішення виявилося абсолютно правильним. На його користь свідчать: зменшення кількості пунктів реєстрації (економія бюджетних коштів), зменшення кількості помилок під час реєстрації (усунуто посередника – реєстратора), можливість оформити заяву у будь-який зручний для абітурієнта час».

Також, Міністр прокоментував явище неявки абітурієнтів, які зареєструвалися на ЗНО, до пунктів тестування.

«Потрібно відзначити збільшення кількості абітурієнтів, які реєструються на ЗНО, але не з’являються. Через неявку 11% абітурієнтів втрати державних коштів склали 865 тис. гривень. Що майже в 12 разів менше ніж заявляли окремі громадські організації», - підкреслив Дмитро Табачник.

Учасники наради відмітили зменшення кількості порушень порядку абітурієнтами під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Основний аспект – сталість процедури проведення ЗНО, «жорсткі дії» регламентних комісій РЦОЯО та апеляційної комісії Українського центру щодо оцінки таких дій.

Також, цього року спостерігалося зменшення кількості апеляцій на результати ЗНО (0,35% від загальної кількості тестувань у 2011 році, порівняно з 0,55% у 2010 році). Результат досягнуто шляхом вдосконалення процедури визначення результатів, зокрема абітурієнтів, які допускали помилки в позначені варіантів тестових зошитів з якими вони працювали.

Дмитро Табачник додатково звернув увагу присутніх на необхідність прискорення переходу до формування тестів виключно на основі сертифікованих завдань із Банку тестових завдань. Це пов’язано із невдоволенням певної частини абітурієнтів складністю тестів, запропонованих під час першої та другої сесій з української мови та літератури.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева зазначила: «У цьому році результати тестувань були оприлюднені вчасно. Четвертого липня абітурієнти отримали результати з географії та хімії. Ми плануємо підготувати нормативні документи стосовно ЗНО на 2012 рік вже до першого жовтня цього року. Звичайно потрібно змінювати деякі правила, дещо спростити процедуру та порядок проведення тестування».

Також, було зазначено, що в 2012 році результати тестування із ЗНО будуть оголошені до першого липня.

Обговорюючи питання упровадження тесту загальної навчальної компетенції (ТЗНК) у системі ЗНО, учасники наради домовилися створити робочу групу для урахування всіх пропозицій та експериментального запровадження такого тестування.


Поділіться з друзями:   

Останні новини