Українська команда здобула максимальну кількість нагород на Міжнарожній хімічній олімпіаді

Українська команда здобула максимальну кількість нагород на 43-й Міжнародній хімічній олімпіаді, яка проходила у столиці Туреччини з 9 по 18 липня. Участь у ній взяли 296 учасників із 73 країн світу.       


За результатами змагань срібну медаль отримав Антон Архіпов. Олег Бородін, Тетяна Друженко і Петро Кузьменко завоювали бронзові нагороди. Таким чином, наші юні хіміки привезли до України ювілейну сімдесяту нагороду з часів Незалежності держави. Загалом, на сьогодні в активі України 10 золотих, 30 срібних та 30 бронзових медалей з 18 Міжнародних хімічних олімпіад.

Куратор української команди, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Юрій Холін позитивно оцінив виступ нашої команди на олімпіаді. За його словами, в цілому Україна у неофіційному командному заліку ввійшла у топ-20 найкращих команд.

«Ми виступили на рівні з командами Японії, Німеччини, Італії, Франції, Фінляндії», - підсумував Юрій Холін.

Лідерство на цій олімпіаді традиційно зберегли школярі з Китаю та Росії. Аналізуючи свій виступ, учасники української команди зазначили, що у Китаї підготовка учнів до міжнародних олімпіад триває 3-4 роки. Найбільш талановиту китайську молодь відбирають у зовсім юному віці і централізовано готують до міжнародної першості. А для деяких учасників це вже друга, або третя поспіль міжнародна олімпіада, тому вони мають ще й необхідний досвід. В Україні ж підготовка обмежується тільки одними, інколи двома передолімпійськими зборами. Крім того, в українських шкільних лабораторіях не вистачає необхідного сучасного обладнання для практики. За словами одного з учасників Олега Бородіна, на олімпіаді працюють з найякіснішим німецьким та іншим європейським обладнанням, якого немає в українських школах. Тому нашій збірній спершу потрібно було призвичаїтись до цього обладнання, а це забирало певний час, який, у кінцевому підсумку, впливав на загальну кількість балів при оцінюванні.

За словами Юрія Холіна, олімпіада – це, в першу чергу, великий досвід для українських юних хіміків, майбутніх вчених. Обмін ідеями і знаннями з талановитою молоддю з інших країн дозволяє розвиватися й українській освіті та науці.

Українській міжнародній команді з хімії надає підтримку Голова Об’єднаного руху роботодавців України, Голова Ради директорів Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ. Він високо оцінив виступ української команди на олімпіаді. Дмитро Фірташ зазначив необхідність створення в Україні належних умов для подальшого розвитку української талановитої молоді.

«Наше завдання, спільно із Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України полягає не тільки в тому, щоб українська талановита молодь мала все необхідне для підготовки до міжнародних змагань, але й у тому, щоб вона отримувала подальші стимули для розвитку і роботи в Україні. Багатьом нашим талановитим хлопцям та дівчатам вже зараз пропонують їхати навчатися та працювати за кордон і багато хто їде. Цю ситуацію потрібно виправляти. Необхідно щоб наша молодь могла знайти достойну роботу в Україні і працювати на розвиток нашої держави. Для цього ми повинні створювати належні умови праці та інфраструктуру для розвитку науки в Україні», - зазначив Дмитро Фірташ.

В рамках підтримки українських школярів, Група компаній Group DF подарує обладнання та реактиви для хімічних лабораторій шкіл, які підготували призерів Всеукраїнської хімічної олімпіади 2010/2011 року. Також, за сприяння Group DF планується технічно переоснастити тренувальну базу підготовки команди України з хімії в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна і профінансувати проведення додаткових зимових зборів команди.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...